Kadın.Net

El Estetiği

El Estetiği

Ellere Ne Tür Estetik Müdahaleler Yapılabilir?

Ellerde doğumsal ya da sonradan kazanılmış problemlere bağlı olarak oluşan sorunlar çözülebilir. Sonradan oluşan problemler genellikle el yüzeyinin üzerindeki lekeler, kırışıklıklar olabilir. Bu sorunlar için çeşitli ilaç tedavileri, endiyak – fraksiyonel lazerler, kremler kullanılabilir. İlaç kremlerle cilt aktive edilebilir. Lekeler yine lazerlerle tedavi edilebilir. Varisler çok ince kılcal damarlar şeklindeyse yine lazer yapılabilir. Ama çok tercih edilen bir uygulama değildir. Çünkü bu damarların görülmesinin en büyük sebebi; deri altındaki yağ dokusunun erimesidir. Bunu yerine koymak için de hazır hyalüronik asit dolgularla veya hastanın kendi yağ dokusuyla el sırtındaki boşalmış olan doEl Estetiği (5)kuları doldurmayı tercih ediyoruz. Yani dolgu enjeksiyonları yapmış oluyoruz. Hyalüronik asit dolguları artık 1-1,5 sene kalabilmektedir. Eğer doğru dolgular kullanılırsa hastaya herhangi bir sıkıntı yaratmamaktadır.

Yağ enjeksiyonları hastanın kendi dokusu olduğu için daha çok tercih edilen bir yöntemdir. Fakat koyulan yağ dokusunun hepsi tutmuyor. %40 ila %60’ı tutuyor. O yüzden biz bu yağ dokusunun bir kısmını alıp tüp bebek gibi saklıyoruz. Ve 3 ayda 1 birkaç kere vererek nihayi sonuca ulaşmayı hedefliyoruz.

Cilt üzerindeki kırışıklıklar için çeşitli peelingler yapılabilir. PRP dediğimiz trombositten zengin, kanımızdan elde edilen hücrelerin el sırtına enjeksiyonu ile cildin canlanması sağlanabilir.

El Estetiği

Ellerde çok terleme problemi olabilir. güzellik sadece dış görüntüden ibaret değildir. Terlemiş ellerde insanın konforunu çok bozabilir. O zaman da botoks uygulamaları yapılabilir. 6-9 ay hatta 1 seneye kadar hastanın ellerinin terlememesi bu şekilde sağlanmış olabiliyor. Doğru hastaya yapılırsa hiçbir zararı yoktur.

Doğumsal anormallere gelince de yapışık parmaklar, beşten fazla parmağın olması şeklinde problemler olabilir. Bunlarda cerrahi olarak tedavi edilirler.

Ellere Hangi Durumlarda Estetik Müdahale Gerekebilir?

 

Eller zaman içerisinde en çok yaşlanan organlarımızda bir tanesidir. Çünkü çok fazla dış etkenlere maruz kalırlar. Güneşten çok etkilenirler. Bu yüzden ellerin üzerinde güneş lekeleri meydana gelir. Yaşlılığa bağlı keratoz dediğimiz çeşitli lekeler meydana gelebilir. Bu sebeple ellere müdahale etmek gerekir. Bunların dışında güneşten kaynaklanan kırışıklıklar olabilir. Kışın soğuğundan kaynaklanan kırışıklıklar ve cildin kalitesinde bozulmalar olabilir. Bunlara hep estetik müdahaleler olabilir. Avuç içerisinde aşırı terlemeyi tedavi etmek gerekir. Nasırlar oluşabilir. Ellerde deformiteler gelişebilir. Bu da çeşitli romatizmal hastalıklardan ya da ellerin çok fazla özensiz kullanımından kaynaklanabilir.

El Estetiği (1)

Cilt altı yağ dokusunun erimesinden kaynaklanan estetik bozulmalar olabilir. Ellerin kırışık ve kötü görünmesine sebep olur. Yani yağ dokusunun yerine konması ya da hazır dolgularla doldurulması gerekebilir. Bu sebeple de estetik müdahaleler gerekebilir. Bunun dışında romatizmal sebeplerle parmaklarda deformeler olabilir. Hastanın günlük kullanımını engelleyecek sorunlar varsa artık bu kozmetik sorun olmaktan çıkmış fonksiyonel bir sebep haline gelmiştir. Genellikle bu tarz ellerdeki kemik deformiteleri fonksiyonel olarak düzeltilmesi gerektiği için müdahale gerektirebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica