enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Çok Sık Yapılan Pudra Hataları

Çok Sık Yapılan Pudra Hataları

Pudra makyajı sabitlemek için mükemmel bir üründür. Özellikle yağlı ciltler için kurtarıcı bir üründür. Yağlı ciltlerde fondöten çok fazla durmadığı için ya da cilt çok fazla parlama yaptığı için pudra mucizevi bir üründür.
Normal ten üzerine uyguladığınız zaman parlak görüntüyü ortadan kaldırır. Yüzünüz daha blurlu daha filtre atılmış gibi gözükür. Fondöteni yüzünüze sabitler. Toz allığınızı iyi dağıtabilmenizi, daha düzgün sürebilmenizi sağlar.
Öncelikle nasıl bir pudraya ihtiyacınız olduğuna karar vermeniz gerekiyor. Birkaç çeşidi vardır: Öncelikle sıkıştırılmış mineral pudra, sıkıştırılmış mineral toz pudra, transparan pudra, transparanın renkli olanı, sıkıştırılmış pudra ve sıkıştırılmış pudranın renksiz olanı.
Mineral pudranın birkaç tane çeşidi var. Mineral pudralar transparan pudralara göre biraz hafif renk verme ve kapatıcılık özelliğine sahiptir.

pudra-hatalari-1
Transparan pudralar; renk vermez. Cildinize fondöten sürmediğiniz zaman yüzünüze herhangi bir renk vermez. Diğerlerine göre makyajınızı kilitlemek istiyorsanız transparan olanı tercih etmelisiniz. Transparan pudrayı yüzünüze uygulayıp 15-20 saniye mimin yapmadan beklediğiniz zaman gözaltında olan mimik çizgilerinin oluşmasını engelliyor. Yüzünüz baya filtre atılmış gibi duruyor. Tamamen blur şeklinde, mükemmel gözüküyor. Yapı olarak hepsinden en ince olan pudradır. Tek başına örtücülük sağlamaz. Sadece fondöteninizi kilitlemek istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Eğer fondöteniniz az kapatıyorsa üzerine renkli olan mineral pudrayı kullanabilirsiniz. Eğer yoğurt kapatıcı bir ten makyajı yaptıysanız transparan olanı kullanmalısınız.pudra-hatalari-2
Renkli olanlarının da tek kullanım yöntemi cilt tonunu daha eşit ve düzgün gözükür hale getirmek. Bunlar çok daha az kullanılıyor. Mesela yüzünüzde hafif kızarıklıklar varsa yeşil gibi olanını kullanabilirsiniz. Cildiniz solgun ve yorgun gözüküyorsa lila tonlu olanını kullanabilirsiniz.pudra-hatalari-3
Sıkıştırılmış pudra; tek başına kapatıcılık özelliği çok yüksek olduğu için kendi süngerleriyle ya da kabuki fırçayla uygulandığında kapatıcılıkları oldukça başarılı oluyor. Tek başına kullanılabiliniyor. Cildinde çok fazla sorun olmayan, parlama problemi olan ve fondöten kullanmak istemeyen kişiler tarafından tercih ediliyor. Eğer fondöteniniz çok çok ince bir fondötense üzerine kullanabilirsiniz. Bu şekilde kullanacaksanız çok hafif bir şekilde T Bölgesine uygulayabilirsiniz.
Sıkıştırılmış beyaz olanı ise transparan olanın daha az uygulanabilmesi ve daha kolay taşınabilmesi içindir.

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica