Kadın.Net

Fondöten Nasıl Sürülür, Fırçalar Nasıl Kullanılır?

Fondöten Nasıl Sürülür, Fırçalar Nasıl Kullanılır?

Fondötenleri nasıl uygulayacağız? Kusursuz olması için hangi fırçaları, nasıl kullanmamız gerekiyor? Bu soruları cevaplandıracağız.

Öncelikle bazla başlamak istiyorum. Fondöten bazı fondöteninizin uzun süre kalıcı olmasını sağlar. Aynı zamanda hepsinin farklı özellikleri vardır. Yağlı ciltler için ileride parlama yapmasın, yağ dengesini kontrol etsin ve cildi streç film gibi sarsın diye uygulanır. Kuru ciltler için cildi daha sağlıklı göstermesi için yoğun nem içeren veya içerisinde parlaklık içeren bazlar uygulanır. Cildinizin çeşidine göre birçok çeşit baz bulabilirsiniz.

Fondöten Nasıl Sürülür Fırçalar Nasıl Kullanılır (4)

Fondöteninizi kusursuz göstermek için altına mutlaka nemlendirici sürmelisiniz. Nemlendirici sadece kuru ciltler için değil yağlı ciltler için de gerekiyor. Su bazlı cildinizin nem dengesini sağlayacak nemlendiriciyi fondöteninizin altına sürmenizi öneririm. Nemlendiricinizi sürdükten sonra 1-2 dakika emmesi için bekleyin.

Fondöten Nasıl Sürülür Fırçalar Nasıl Kullanılır (3)

Fondöteninizi bir damla elinize sıkın. Eğer kapatıcılık istiyorsanız bu durumu yavaş yavaş arttıracaksınız. Fırçanızı elinizin üzerindeki fondötene değdirin ve iyice yedirin. Daha sonra lekeleriniz varsa onların üzerine sürün. Aslında fondöten bütün yüze sürülmemesi gereken bir şeydir. Yüzünüzle aynı tona sahip bir fondöten aldığınız zaman sadece ihtiyacınız olan yerlere sürmeniz gerekiyor. Ancak biz kusursuz bir görüntü istediğimiz için bütün yüzümüze fondöteni uyguluyoruz. Fırçanızı genel bir şekilde yüzünüzde gezdirin. Fırçanızı bastırmadan, çizgi çizgi olmaması için çapraz hareketlerle uygulayın. Fırçayı bastırmadan uygularsanız zaten çok az bir şekilde çizgi olduğunu fark edeceksiniz. Saç kenarlarınıza geldiğinizde tüylerinizin olduğu yöne doğru fırçanızı hareket ettirmelisiniz.

Fondöten Nasıl Sürülür Fırçalar Nasıl Kullanılır (1)

Şimdi ise elinizin üzerine 2. Pompayı damlatın. Yine aynı şekilde çapraz hareketlerle yüzünüze uygulayın. Eğer çok kapatıcı olmasını istiyorsanız ilk aşamadan itibaren pompa hareketleriyle yüzünüze uygulamalısınız.

Fondöten Nasıl Sürülür Fırçalar Nasıl Kullanılır

Fırçanın dışında bir diğer yöntem parmak uygulamasıdır. Parmaklarınızla fondöteni uyguladığınızda çok homojen olarak dağıtamayabilirsiniz. Ancak bu da çok pratik ve sürekli uyguladığımız bir yöntemdir. Parmak yöntemi için sünger kullanabilirisiniz. Fondöten süngerinizi mutlaka ıslatın. Mümkünse çeşmenin altına sokup suyunu alarak nemlendirin. Çünkü bu bir sünger ve sıvı olan her şeyi içine çeker. Aynı zamanda nemlendirdiğinizde çok kolay ve pürüzsüz uygulama sağlayacaktır. Fondöten süngeriyle de vurma ve itme yöntemiyle uygulayabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica