Kadın.Net

Cinsel Fonksiyonlar

Cinsel Fonksiyonlar

İnsanlarda hormonlar cinsel fonksiyonların yaşamında çok kritik derecede önemlidir. Troit hormonları bütün vücudun hormonlarını etkilediği gibi cinsel sağlık açısından büyük önem taşır.
Cinsel bölgedeki klitoris ve vajinada troit hormonu uyarılmanın sağlandığı dokularda büyük etki sağlar ve bu bölgede dokularda bulunan hücrelerin metabolik aktivitesinde önemli yer sağlar.
Cinsel Fonksiyonlar
Troit hormonların da normalden fazla veya az hormon üretilmeside cinsel sorunlara neden olabilmektedir. İsteksiz olan bir çok kadın tiroit sorunu ile boğuşmakta ve bu durumdan habersiz olarak yaşamaktadır. Cinsel yaşamında problemi olan kişilerin mutlaka troitlerinin kanda olan değerlerine baktırması gereklidir.
Troitler iki şekilde olur hipotiroidi ve hipertiroidi bu ikisi de tehlikeli olup mutlaka doktor kontrolune alınması gereken ciddi hastalıklardır. Bu hastalıklar vajinal kuruluk, cinsel ağrı,, orgazm güçlüğü gibi sorunlara neden olabilir.
Bu sorunları yaşayanların veya buna benzer isteksizlik gibi sorun yaşayanların mutlaka uzmana gidip troit testlerini yaptırmaları gereklidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica