enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Aşk'ta Mutsuzluk

Aşk'ta Mutsuzluk
A+
A-

Eyyy aşk sen nelere kadirsin…
Mutluluk, hüzün, acı , göz yaşı üç harf içinde neler saklıyor öyle değilmi? Mutluluk onunla, huzur onunla, o yoksa ızdırap, acı adeta dünya içinde sıkışıp kalmak gibi birşey. Aşk acısı çekerken harekeksiz kalmak aciz durumda olmak gibi farklı hisler insanın içinde döner durur. Aşk yaşattığı her duyguyla güzel birde ayrılığı olmasa.. Aşk acısı çeken herkes aşkı gerçek anlamda yaşamıştır denilebilir. Aşk acısı yaşarken insanın dünyası bitti gibi düşünür oysaki yeni bir aşk onun hayatında yeni bir dünya demek olacaktır. Aşk yaşanırken herşey çok güzel peki ya bittikten sonra neden o biten aşkla dünyamızı bitiriyoruz. Aşkı yaşadıysan sonuna kadar acısıyla tatlısıyla yaşa. Bir aşk bittiyse bu başka kimseye aşık olamazsın anlamına gelmez.
Aşk ve mutsuzluk
Aşk hayatta en dolu dizgin haliyle bir kez yaşanır diye söylerler. Oysa siz bir çok defa her seferinde bir öncekinden daha çoşkulu bir aşk yaşayabilirsiniz. Beyninize aşık olmam sinyalleri yollamayın ve kendinizi bir aşk bittikten sonra dünyaya kapamayın. Açık olun her yeni gelecek aşka tabi adım başı acaba şuna aşık olurmuyum düşüncesiyle avını bekleyen avcı gibi olmayın. Bırakın aşk sizi yakalasın. Öncelikle mutlu olmayı bilmeli insan hayatta ne için yaşıyor ne onu mutlu eder bilmeli ve en önemlisi beklenti içinde olmamasıdır.
Özellikle bir ilişki yaşanırken sürekli karşı taraftan ardı arkasa kesilmeyen beklentiler insanı mutsuzluğa götürür. Aşkı yaşayın tadına varın bırakın ruhunuz çocuk kalsın. Ruhun ilacıdır aşk. Hayatta sürekli yüksek beklentilere girmek insanları mutsuzluğa iter. Beklentiler ne kadar az olursa insan okadar mutlu olur. Aşk her iki tarafında karşılıklı mutlu olması doymasıdır. Aşk sadece bir tarafın mutlu edilmeye çalışmasından ibaret olamaz. Bu gibi durumlarda sadist olmayın sadece kendi mutluluğunuzu düşünmeyin aşkı tadında doyunca yaşayın.
Mutlu olmak aşkı yaşamak sizin elinize ve hiç birisi zor değil. Aradığım aşkı bulamıyorum diyenler aşk kiminle nerede ne zaman yaşanır bu bilinmez. Kafanız da çizdiğiniz yakışıklı zengin karakteri bir kenara bırakın mantık her zaman o kişiye aşık olur. Önemli olan gerçek aşk içten gelen çoşku. Bu aşkı gerçekten yaşamak demektir. Aniden kime olduğunun önemi olmadan parasına arabasına bakmadan kaşına gözüne bakmadan aşık olmak. İşte gerçek aşk budur. Aşkı içten hissetmek budur. Herkesin gerçek aşkı yaşaması umuduyla…
 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica