enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Als Hastalığı Hakkında Bilmediklerimiz

Als Hastalığı Hakkında Bilmediklerimiz

 
Als Hastalığı(Kas Erimesi)(Amiyotrofik Lateral Skleroz)
Eğer bu belirli bir şikayetin sebebi ise buna semptom denir. Eğer bu şikayet hekimin bir bulgusuysa, o zaman o bir işarettir. Kas hastalıkların neredeyse hepsi, kas erimesine sebep olabilir düzeydedir. Çok farklı durumlar nedeniyle bu şikayetler, hastalıklar oluşmaktadır. İlerleyici bir sinir sistemi hastalığıdır.

Als Hastası

Als Hastası


Kas Erimesinde Ne Görülür?
1)    Vücudun belirli yerlerindeki kasın incelmesi ve hacim kaybı olarak belirlenir.
2)    Birçok hastalık nedeniyle ortaya çıkabileceği gibi sinir sisteminde meydana gelen problemler de sebep olabilir.
Vücutta görülebilen bu hastalığa (kas erimesi), bedendeki çeşitli yerlerindeki hastalıklarda veya tutulmalarda kaslarda erimeye sebep olabilir.
Als Hastalığı

Als Hastalığı


 Ünlüler Neden Als Hastalığı Hakkında Birbirlerine Meydan Okuyor?
Bu hastalığın dünyaca tanınması istenerek yapılır ve adı da ‘Bir Kova Buz ‘ dur. Bu hastalığa ilgi, özen göstermek isteyen, bütün dünya birbirlerine meydan okuyarak kafalarından aşağı buzlu su döküyorlar. Gittikçe büyüyen bu akımın tepki olarak doğmasıyla birlikte, çoğu insanın Als Hastalığı hakkında bilgili olması sağlandı. Dünya’ da olduğu kadar tüm Türkiye’de de bunun ile beraber meydan okuyan birçok sanatçımız vardır. Bu akımın bir müddet şok yaşatması ile als hastalarını bir anlıkda olsa anlamalarını sağlıyor. Başkası tarafından meydan okunan şahısın 24 saat boyunca 3 kişiye meydan okuması gerekiyor. Bunu yapmaması ile birlikte, 100 doları bağış yapması zorundalığı vardır.
ALS- Buzlu Su Mücadelesi

ALS- Buzlu Su Mücadelesi


Bu Akımı Kim Başlattı?
Arkadaşı için bu akımı başlatan ve bu akımı üstlenmiş olan Corey Griffi, dünyayı sarmaya devam ettiren büyük akımı başlattıktan bir süre sonra, bir deniz kazasında ne kadar çabaladıysada hayatını kaybetti.
Corey Griffi

Corey Griffi

Yorumlar

  1. blank Metin TEKİN dedi ki:

    Sadece önemli olan birbirlerine yapılan challange lar değil bence, birazda meydan okuma yerine gidip hayır kurumlarına ve ALS hastalığı olan kişilere bağışta bulunsalar daha iyi olabilir. sizde burada bizleri bilinçlendirmek adına çok güzel açıklamıssınız. Emeğinize Sağlık.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica