Kadın.Net

Yağ Enjeksiyonu – Yağ Dolgu Uygulaması

Yağ Enjeksiyonu – Yağ Dolgu Uygulaması

Yağ estetik cerrahide en iyi tolere edilebilen dolgu maddelerinden biri olduğu için, oldukça geniş bir uygulama alanı vardır. Enjekte edilen yağ ellerde ve yüzde gençleştirme işlemleri için kullanılan oldukça etkili bir dolgu malzemesidir. Yağ hücreleri hangi bölgeye enjekte ediliyorsa orda yaşamaya devam ederek bir çeşit dolgu görevi görür. Zira bölgeye konulan yağ hücreleri ölmesi halinde dolgu işlevini kaybederek yok olur. Bu sebeple alınacak olan yağın çekilme aşamasındaki teknikler ve kullanılan aletler çok önemlidir. En iyi sonucu ise procedür işlemidir. Yağ enjeksiyonunun en çok kullanıldığı bölge yüz bölgesidir.
yag-enjeksiyon
Zira yaşın ilerlemesi ile birlikte yüz bölgesindeki yağlar hızla azalır ve kişi yaşlanmanın etkilerini yüzünde sarkmalar olarak belli eder. Bu aşamada yağ enjeksiyonu sayesinde yağlar tekrar yerine konur ve yüz yine eskisi gibi genç ve diri görülür. Yağ enjeksiyonu güvenli ve uzun süre etkinliğini koruyan, doğal bir görünümü olan bir yöntemdir. İstenen sonucu tam olarak elde etmek için uygulamayı bir kaç kez tekrar etmek gerekir. Yağ enjeksiyonu en çok yüz bölgesine uygulansa da alt çene bölgesinde, alın bölgesinde, ellerde, yara izi onarımında kullanılabilir.
Operasyonda karın, bel gibi uygun bölgelerden özel vakumlu kanüller ile yağ alınır ve özel bir işleme tabi tutulduktan sonra, gerekli olan bölgeye aktarılır. Tek başına yapılabilen bir operasyon olduğu gibi diğer estetik operasyonlar yapılırkende uygulanabilir. Lokal anestezi veya sedasyon yöntemi kullanılarak yapılabilen uygulama yarım saat ile 1 saat arasında sonlanır. Yapılan yağ enjeksiyonun sona ermesi ile aynı gün için de hastaneden çıkılabilir. Operasyon sonrası bölgelerde ödem oluşabilir ancak bu durum geçici ve doğal bir durumdur. Alınaması gereken herhangi bir dikiş veya yapılması gereken herhangi bir pansuman yoktur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica