Kadın.Net

Soğuk havalarda anne adaylarına tavsiyeler

Soğuk havalarda anne adaylarına tavsiyeler

Sağlıklı bir gebelik istiyorsanız, soğuk havanın getireceği bütün risklerden kendinizi korunmanız gerekir. Beslenme şekli, kıyafet seçimi, hijyen kurallarına dikkat etmek, fiziksel aktivite ve kullanılan ilaçlar konusunda dikkatli davranmak gerekir.
Gebelik süreci özellikle beslenmeye daha özen gösterilmesi gereken bir süreç. Bir gün içinde ihtiyacınız olan bütün besinlerden yeterli oranda almanız gerekir. Kesinlikle tek tip beslenme sisteminden vazgeçmeniz gerekir. Ufak porsiyonlar ile sık sık ama az az yemelisiniz. Kış mevsiminde bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirecek A ve C vitaminleri içeren besinler tüketmelisiniz. Kivi, yeşil biber, karnabahar gibi besinler bu vitaminleri içerir.
Soğuk havalarda anne adaylarına tavsiyeler
Soğuk havanın cildinizi kurutacağını unutmayın ve bunu engellemek için bol bol su içmelisiniz ve soğuk yüzünden cildinizin çatlamasını önlemek için cilt tipinize uygun nemlendiriciler kullanmalısınız.
Seçeceğiniz kıyafetler pamuklu ve yünlü kıyafetler olmalıdır. Esneyebilen, sentetik olmayan, dar olmayan rahat kıyafetler giymelisiniz. Soğuk havalarda üşümenizi engelleyecek yün ve pamuklu kıyafetler hem rahat hareket etmenizi sağlar hemde sizi sıcak tutar.
Evinizi gün içinde en azından bir defa havalandırın. Kış mevsimi yüzünden akşamları kömür dumanları, sis gib sebeplerle hava kirliliği olur. Bu yüzden evinizi sabah saatlerinde hava henüz temizken havalandırın. Evinizde kimyasal içeren temizlik malzemelerini kullanmayın. Evinizde kesinlikle sigara içilmesine izin vermeyin.
Gebelik döneminde gripten korunmak için, 14. haftadan itibaren grip aşısı yaptırabilirsiniz. Zira grip aşısı içinde canlı virüs yoktur.
Kesinlikle insanlarla selamlaşırken öpüşmeyin, tokalaşmayın. Zira kış hastalıklarının başında olan grip, nezle, zatürre gibi hastalıkların size bulaşmasını engellemeniz gerekir. Hasta olan kişilerle yakın temasdan kaçının. Sık sık elleriniz yıkayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica