Kadın.Net

Saç Örgüleri ve Modelleri

Saç Örgüleri ve Modelleri

Saçlara Balık Sırtı Nasıl Örülür?

Saçlarımıza nasıl balık sırtı öreriz veya ördüğümüz saçlarımızı nasıl toplarız bu sorularla ilgili bir yazı yazdık… Öncelikle saçlarımızı örmeye en tepeden, üst kısımdan  başlarız. Örmeye devam edrken yanlardan birer tutam alarak devam ederiz. Her hamlede yanlardan saçlar alarak devem deriz. Aşağı doğru gittikçe örgümüz yavaş yavaş genişler. Yanlardan aldığımız tutamlar daha da uzun olmaya başlıyor. Saçın en son kısmındaki yeri sabitlemek için küçük ve ince tokalar ile sağlayabilirsiz. Saç örgüsü bittikten sonra isterseniz saç spreyli sıkarak daha da net ve güzel bir görüntü sağlayabilirsiniz.

Saçlara Mısır Örgü Nasıl Yapılır?

Saçımızı ortadan ikiye eşit miktarda ayıralım. Ayırdıktan sonra saçımızın sağ tarafından veya sol tarafından birer tutamlar alarak ortada birleştirelim. Bunu sürekli elinizi kaydırmadan yapmanız gerekmektedir. Çok sıkı örülmeyen bir örfü modelidir.

Saçlara Sepet Örgü Nasıl Yapılır?

Saçlarımızı briyantin veya argan yağı ile sürülmesi sağlandıktan sonra saçımızın yan tarafından küçük bir tutamla örgüye başlayalım. Ayırdığımız küçük tutam saçı üçe ayırıyoruz ve kulak arkasından örgü örmeye başlıyoruz.

Saç Örgüsünden Topuz Nasıl Yapabiliriz?

Saçlarımızı ilk başta at kuyruğu şeklinde toplayalım ve saçımızı topladığımız noktaya doluyoruz. Geri kalan saçımızı da normal saç örgü olan; saçımızı üçe ayırıp ve klasik örme şeklini uygulayabiliriz. En sonunda saçın bittiği yerden toka ile sabitleyelim. Eğer salaş olmasını istiyorsanız örgünüzü hafif yanlardan açabilirsiniz. Örülen saçı yuvarlak bir topuz elde etmek için kendi etrafında güzelce dolayalım. Bir toka yardımıyla saçı o şekilde tutturalım.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica