Kadın.Net

Yüz Şekline ve Vücut Tipine Göre Saç Kesimi

Yüz Şekline ve Vücut Tipine Göre Saç Kesimi

Yüzünüzün Şekline Ve Vücut Tipinize En Uygun Saç Kesimini Nasıl Bulursunuz?

Yapmanız gereken ilk şey yüzünüzün şeklinin nasıl olduğunu belirlemek. Ve de vücut tipinizi. Yüzünüz oval mi, kalp şeklinde mi, elmas biçiminde mi, dikdörtgenimsi mi? Vücut tipiniz ince mi, kıvrımlı mı, uzun musunuz, kısa mısınız, minyon musunuz? Önce bunları belirleyin ki en uygun saç modeline geçebilin. Örneğin; eğer oval bir yüzünüz varsa peri saçlarından tutun da uzun ve dalgalı saçlara kadar tüm modeller size yakışacaktır. Eğer yüz şekliniz dikdörtgenimsi ise daha az çerçeve biçiminde ve katları çene bölgesinde saç modelleri seçmeye özen gösterin.  Eğer karemsi bir yüzünüz varsa uzun, düz ya da gevşek dalgalı saçlar veya da klasik kısa saçlar size çok yakışacaktır.

Yüz Şekline ve Vücut Tipine Göre Saç Kesimi (5)

Eğer elmasımsı bir yüzünüz varsa klasik kısa saçlar yüz hatlarınızı ve kemik yapınızı ön plana çıkaracaktır. Eğer yuvarlak bir yüzünüz varsa taç bölgenizi hacimli bırakıp geniş katlı saçlar seçin ki yüzünüzü daha uzun gösterebilin. Eğer yüzünüz kalp biçimindeyse çene hizasında kısa saçlar tercih edin ve taç bölgenizi daha az kabarık tutun.

Yüz Şekline ve Vücut Tipine Göre Saç Kesimi (2)

Şimdi de biraz vücut tipinden söz edelim.

İnce yapılı mısınız? Eğer öyleyse orta uzunlukta saçlar ve uzun bukleler size göre.

Eğer daha kıvrımlı bir vücut tipiniz varsa daha ince ve katlı orta uzunlukta saçlar size göre. Eğer kısa boyluysanız kısa ya da orta uzunlukta saç modelleri tercih edin. Katlı ya da açılı kesimleri tercih edin. Eğer uzun boyluysanız seçenekleriniz sınırsız ama siz yine de kadınsı ve yumuşak modeller deneyin.

Yüz Şekline ve Vücut Tipine Göre Saç Kesimi (6)

Saç Kesimini Nasıl Öne Çıkarabiliriz?

Saç kesimini ön plana çıkarmak isteyen bayanların mutlaka iki renk saç kullanmaları gerekir. Nerede hareket istiyorsa o bölgelerde mutlaka balyaj, gölge ve röfle çalışması olması gerekiyor. Böylece ikinci renk saçta daha güzel hareket yapıp bunu vurgulayacaktır. Şekillendiriciler burada çok önemlidir. Eğer saçlarımızı ıslak görünümlü şekilde kullanmak istiyorsak ve o şekilde vurgulamak istiyorsak ıslak jöleler ve parlak spreyler kullanabiliriz.

Yüz Şekline ve Vücut Tipine Göre Saç Kesimi (4)

Basık bir model istiyorsak yine sprey ve jöleyle bastırarak modeli ortaya çıkartabiliriz. Dalgalı saçları vurgulamak için de köpük ve wax bizim kurtarıcımız olacaktır. Çünkü yapılan hareketleri ortaya çıkaracaktır. Kesim modeline göre rengi de seçmek çok önemlidir. Yanlış renk seçilirse örneğin tepe noktasında kabarık bir saç istiyorsak ve tepesini koyu renge boyamışsak bu saç daha basık gözükecektir. O yüzden her renk saç her kesim de kullanılamaz. Mutlaka kesime göre renklendirme yapmak gerekir.

Yüz Şekline ve Vücut Tipine Göre Saç Kesimi (1)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica