Kadın.Net

Lazer destekli vücut şekillendirme (Lazer lipofiz)

Lazer destekli vücut şekillendirme (Lazer lipofiz)

Eski yöntemleri geride bırakan, deride her hangi bir travmaya neden olmayan Lazer lipofiz yöntemi sayesinde vücuttan kolaylıkla yağ yakımı sağlanabilmektedir. Lazer yardımıyla gerçekleştirilen işlem sayesinde vücuttan istenmeyen yağlar atılır ve bölgede gerginlik sağlanır. Lazer lipofiz yöntemi 2006 yılından beri başarıyla uygulanmaktadır. Ciltte mekanik bir travmaya neden olmayan bu yöntem gerek cerrahlar gerek hastalar tarafından en fazla tercih edilen yöntem olmayı başarıyor. Bu yöntem ile yağ hücrelerinin içeriğini tespit edebilmek için hücre zarı açılır. Bu yöntem sayesinde ortaya çıkarılmış olan yağ içeriği bir kanül yardımı ile emilir ya da dışarı sağılır. İçeride kalan sıvı yağlar da lenfatik sistemle bir daha oluşmayacak şekilde tamamen ortadan kaldırılır. İşlem sırasında oluşan ısı sayesinde yakılan yağlar hem kalıcı olarak ciltten uzaklaştırılır hem de deride sarkmalar meydana gelmez bilakis deri her geçen gün çok daha gergin ve sıkı bir hale gelir.
(Lazer lipofiz)
Slimlipo, Smartlipo, Vaser Liposelection,Deep IR nedir 3 Deep RF, Ultrashape,Ulthera gibi cihazlarla kolaylıkla uygulanabilen yöntemde, hastaya bu cihazlardan hangisinin kullanılması gerektiği hastanın durumuna bağlı olarak değişir. Yani her hastada tek bir cihaz kullanılmaz. Uyguluma yağ bölgesinin bulunduğu hemen hemen her bölgeye uygulanabileceği gibi hastalarda en fazla bel, göbek, basen, yüz ve göğüslerde uygulanmaktadır. Erkeklerde görülen jinekomasti sorunlarının tedavisi de bu yöntemle yapılabilmektedir. Bu yöntemin bir diğer avantajı ise diğer yağ alma yöntemlerinde görülen cilt sarkmasına neden olmamasıdır. Örneğin; liposuction uygulaması sonrasında, uygulamanın yapıldığı yerde gevşeme meydana gelirken lazer lipofiz yöntemi ile deride sıkılık sağlanmaktadır. Uygulama sırasından genel anestezi kullanılmaz, lokal anestezi ya da sedasyon uygulanır. Ciltte 1-2 mm delikler açılarak çalışılır, delikler cildin görünmeyecek kısımlarında açıldığı için de başkası tarafından anlaşılmaz. Uygulamanın yapılacağı bölgeye uygun olarak enerji ayarlanır ve cilt altından hedefe doğru ilerlemesi sağlanır. Lazer ile ilk olarak yağlar eritilir ve delikler aracılığıyla eritilen yağlar çekilir. Delikler kendiliğinden eriyen estetik tek dikişle kapatılır. Uygulama sonrasında kısa süre baskılı pansuman yapılır. Lokal anestezinin etki ile hasta ilk 8 saat bir ağrı duymaz sonrasında da basit bir ağrı kesici meydana gelecek ağrıyı engellemeye yetecektir. Hasta en fazla 2 gün içerisinde işine dönebilir. Güvenirliliği FDA (United States Food and Drug Administration) tarafından onaylanmış olan yöntem 45 dakika sürmektedir. Daha geniş bölgelerde ise 1 saat sürebilmektedir.
Uygulamanın etkilileri kalıcıdır. Uygulama esnasında da fark edilecek etki tam olarak 1 ile 2 ay içinde tamamen etkisini göstermektedir. Bu uygulamanın hacimsel ölçümü mr görüntüleme ve 3d photograp ile görüntülenerek bilimse olarak kanıtlanmıştır. Uygulama ciddi kalp problemleri olan, hipertansiyon, diyabet, kanama bozuklukları olan ve ya hamilelerde  hastayı takip ve tedavi eden hekimlerin görüşleri ve gerekli önlemler alınmadan kesinlikle yapılmamalıdır. Lazer lipofiz yönteminin kabul edilen üstünlükleri arasında daha az morarma, şişme ve ağrı, işlem sonrasına sarkma olmaması ya da minumum düzeyde olması, hasta iyileşme sürecinin çok daha kısa olması gibi daha pek çok neden bulunmaktadır. Ve uygulama sonrasında şimdiye kadar bildirilmiş hiçbir yan etki de gözlemlenmemiştir. Uygulamanın istenmeyen etkileri arasında; yağ yakımının gerçekleşmemesi, geniş bölgelerde etkili olmayışı, gerektiğinden fazla enerji kullanıldığında ciltte termal hasarlar meydana gelmesi gibi etkenler sıralanabilir. Şu anda başarıyla uygulanan ve en etkili yöntemin olan lazer lipofiz yönteminde henüz şimdiye kadar istenmeyen etkiler ortaya çıkmamıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica