Kadın.Net

Evde Popüler Bacak Egzersizleri

Evde Popüler Bacak Egzersizleri

Bacakları güzelleştirmek inceltmek ve selülitten kurtulmak için mutlaka egzersiz yapılması gerekmektedir. Eğer doğru ve düzenli egzersiz yapılırsa istenilen sonuca kısa bir sürede ulaşmak mümkündür.

Düzenli bir yürüyüş, yoga hareketleri, esneme hareketleri yapmak her gün on dakika bacakları fırçalamak iyi olacaktır. Bununla birlikte haftada iki kere sıkılaştırıcı bacak masajı yaptırmanızın da büyük yararı olacaktır. Sizler için bazı egzersiz hareketleri.

 

1: Ayakta düz durun bacaklarınızı yana açın kalçanızı geriye doğru itin ve dizlerinizi bükün. Tıpkı bir sandalyeye oturmaya çalışıyormuş gibi. Bu hareket bacak ve kalçayı güçlendirir.

2: Ayakta dik durun ,bacağınızın birini öne doğru alın diğer bacağınızı dizinizi bükerek öne doğru çekin. Bu hareket bacak ön kısmını güçlendirir.

3: Ayakta dik durun, vücudunuzu hafifçe öne eğin, bacağınızın birini arkaya doğru bükerek kalça hizasına getirin. Bu hareket bacak arka kaslarını güçlendirir.

4: Yanlamasına doğru uzanın, üst kısımda kalan bacağı bükün, altta kan bacağı ise dizi bükmeden yukarı doğru kaldırın. Bu hareket iç bacakların güçlenmesini sağlar.

5: Ayakta dik durun bacağınızın birini  hafif bir biçimde öne doğru uzatıp çekin. Bu egzersiz ön bacağı güçlendirir.

 

Evde bacak antrenmanı yapmak oldukça önemlidir. Çünkü vücudumuzun en büyük kas grubuna bir antrenman yaptırmış olacağız. Bunun 3 hareket yapabiliriz. Hareket genel olarak arka bacak, iç genel ve geneli yansıtacak hareketlerdir. Başlamadan önce derin bir nefes almayı unutmayalım. Ağıklık olarak evde herhangi bir eşya ile yapabilirsiniz. Çok ağır olmaması başlangıçta sizi çok yormayacaktır. Galerilerden ilerleyerek hareketlerin nasıl olduğunu öğrenebilirsiniz.
İlk hareketimiz arka bacak olması avantajlı olacaktır.

Bacağımızın genelini çalıştıracağımız egzersiz ise aşağıdaki galeride yer almaktadır. Bu 2. hareketimiz sumo duruşundan oluşmaktadır.

Eğer zayıf yapılı bir bacağınız varsa, daha ağır bir kiloyla, eğer çok yağlıysanız yağlarınızı eritmek istiyorsanız daha az kiloyla harekete odaklanmanız sizi hedefinize ulaştıracaktır.
Lunges Bacak Hareketi
3. hareketimiz ise, lunges hareketi… Bu egzersiz vücudunuzun bacak noktasının bütün noktalarına streç yaparak bir baskı uygular. Bu da hareketinizi biraz zorlaştırır. Başlangıçta yüksek nabza çıkartıp nefesinizin dağılmasına sebep olur. Ama ilerleyen zamanlarda nefesinizi kontrol edebilirsiniz. Bu hareketi ileri doğru giderken nefes alarak geri gelirken ise nefes vererek tamamlayacağız. Bu egzersiz bacağınızın bütün kas gruplarını, kalçanızın, arka bacağınızın, birbirinden ayrılmasına yardımcı olacaktır.

Bu hareketleri maximum tekrarlarla yaparak daha sağlıklı ve kaslı görünümlü hale getirebilirsiniz..

0/5 (0 Reviews)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. irfan dedi ki:

    Iyi bir yazı tebrikler

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica