Formda Kalkmak

Formda Kalkmak

Devamlı spor yapmak, kaslı vücuda sahip olmak formda olmak değildir. Formda olmak demek yalnızca vücut sağlığının değil zihinsel ve ruhsal sağlığında yerinde olması demektir. Özetle en sağlıklı yapı olarak tanımlanabilir. Formda kalmanın temelinde ise doğru beslenme alışkanları ve düzenli sağlıklı doğru fiziksel aktiviteler yatar.
Formda kalmanın size sağlayacağı bir çok fayda vardır. Dünyada yaşanan ölümler araştırıldığında kalp hastalıklarının ve kanser çeşitlerinin, diyabet hastalığının başta geldiği görülmektedir. Formda olmanız bu hastalıklardan uzak kalmanıza faydası olur.
Gün içinde daha sağlıklı, daha dinç hissetmenizi sağlar.
Gün içindeki ruhsal bozukluklar riskini yok eder. Sinirlilik, huzursuzluk gibi sorunlar yaşamanızı engeller.

formda olmak
Sağlıklı ve uzun bir yaşam elde etmenizi sağlar.Formda olmak için belli bir yaş aralığı belirlenmemiştir ancak her yaşa özel farklı bir beslenme sistemi ve düzenli egzersiz programları ile formunuzu koruyabilirsiniz. Sigara ve alkol içmemek, düzenli gece uykusu, stressiz yaşam, hijyen kurallarına dikkat etmek formda kalmanın en önemli adımlarıdır.
Günlük ihtiyacınız olan kalori ve vitaminleri düzenli olarak tüketmeli ve aldığınız kaloriyi yakmak için düzenli egzersiz yapmayı alışkanlık halline getirmelisiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica