Kadın.Net

Yüz Dolgusu

Yüz Dolgusu

Dolgu Nedir

Dolgu, cilt üzerinde çeşitli sebeple meydana gelen özellikle kırışıklıklar, çizgiler için uygulanan geniş çaplı kullanılan bir dolgu maddesi enjeksiyonudur.

Dolgu Nerelerde Hangi Amaçla Kullanılır?

Dolgu işlemi ile dudak kenarlarındaki çizgiler, alın bölgesindeki kırışıklık, iki kaş arasındaki çizgiler, göz çevresi çizgileri için kullanılabilir. Son derece renksiz ve şeffaf yapılı olan bu dolgu maddesi jel halindedir ve cilde uygulandığında cildinizin rengini alarak, bir bütünlük oluşturur.
Dolgu maddelerinin kullanım alanı çok geniştir. Örneğin burun kenarından aşağıya inen çizgiler, burun ile ağız arasındaki çizgiler için, dudak dolgunlaştırmak için, dudak kenarındaki çizgiler için, göz çevresindeki çizgiler için, alın bölgesindeki çizgiler, akne sivilce izleri için, kaza sonrası oluşmuş deformasyonlar için, yanak veya elmacık kemiği dolgunlaştırmak için, dudak dolgunlaştırmak için, kısaca pek çok estetik alanında kullanılır.

Dolguya Neden İhtiyaç Vardır?

Kişinin yaşının ilerlemesi ile derinin altında var olan kollajen ve elastik lifler eskiyerek kırılmaya başlar. Sürekli kaşları çatmak, sigara içmek, yüz mimiklerini çok fazla kullanmak çizgilerin, kırışıklıkların çoğalmasına sebep olur. Bu aşamadan dolgu yapıldığında sorunlu bölgede hacim oluşur ve doğal olarak çizgiler, kırışıklar dolgunlaşarak görünürlüğü yok olarak yüz estetiğine önemli bir katkı sağlar.

İşlem Esnasında Acı Hissedilir mi?

Bu uygulama çok kısa süreli olmakla beraber, uygulama öncesinde doktorunuzun uygulayacağı ağrı kesici, buz veya sinir uyuşturma gibi yöntemlerle ağrısız bir operasyon gerçekleşecektir.

İşlem Sonrası Bir İz Kalır mı?

Kırışıklıklar ve çizgiler için yapılan işlem sonunda herhangi bir iz kalmaz. Ortalama 3 ila 6 ay kadar etkisi devam eder.

Bu İşlemi Ne Kadar Sürede ve Kaç Seansta Yapılır?

Bu işlem için yapılan bir seans ortalama 15 ila 30 dakika arasındadır. Çok ince uçlu bir iğne ile derinin orta tabakasına enjekte edilir ve art arda 2 seans olarak yapılır. İlk kez yapılması halinde 2 hafta sonra tamamlayıcı bir seans daha yapılması tavsiye edilebilir. Cilt sorununa göre, kişinin yaşına göre kalıcılık etkisi ortalama 6 ay ila 1 yıl kadar da sürebilir.

Bu İşlem Kalıcı mıdır? Etkisi Ne Kadar Sürmektedir?

Bu işlem kalıcı bir uygulama değildir, cildinizde etkisini devam ettirme süresi kişiye göre değişkenlik göstermekle birlikte ortalama 6-8 ay sonunda etkisini yitirmektedir. Ancak buna rağmen 15-18 ay etkisi devam eden hastalar da görülmüştür.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica