Kadın.Net

Tüp Bebek Tedavisinde Yeni Gelişmeler

Tüp Bebek Tedavisinde Yeni Gelişmeler

Tüp bebek tedavilerinde alınan sonuçlar ilk yapıldığı yıllara göre çok daha fazla olumlu sonuçlar vermeye başladı. Tüp bebek tedavisinde kullanılan teknolojide son yıllarda çok iyi oranda ilerleme gösterdi. Kısırlık tedavisi, tıkalı tüplerin tedavisi tüp bebek yöntemiyle bebek sahibi olunmasına yardımcı oluyor. Gelişen teknoloji ile birlikte tüp bebek teknolojiside oldukça ilerleme gösterdi.
Tüp Bebek Tedavisinde Yeni Gelişmeler
Türkiye’de 2010 yılında değişiklikler yapıldı ve uygulmaya konan Yardımcı Üreme Teknikleri Yönetmeliği sonrasında, rahme nakledilen embriyo sayısında ciddi rakamda sınırlama getirildi. Bu değişikliğin yapılmasındaki amaç tüp bebek tedavisi sonrasında oluşabilen çoğul gebeliklerin önüne geçme ve çiftlerin sağlıklı tek gebelik elde etmeliri.. 2010 yılından önce tüp bebek tedavisinde embriyo uygulamasında 2’den fazla embriyo transferi yapılmaktaydı. 2010 yılından sonra bu sayı ikiye düşürüldü. 2010 yılından önce yapılan tüp bebek uygulaması sonrasında gebe kalan anne adaylarının birden fazla bebeğe hamile olduğunu öğrenmekteydi ve bunların sağlıklı bir şekilde doğuma kadar yaşamaları pek mümkün olmuyordu. Bu sorunların yaşanmasından sonra transferde kısıtlama yapıldı. 35 yaşının altında tüp bebek uygulaması yaptıran kadınlar için bu transfer sayısı bir ile sınırlıdır. Bu sınırlamadan sonra uygulanan tüp bebek tedavisinde transfer için en kaliteli embriyonun seçilerek onunla tedavi gerçekleştiriliyor.
Bu uygulama tedavide oluşabilecek bütün negatif faktörleri ortadan kaldırmaktadır. Ailenin Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanan masraflarının belli bir kısmı olduğu için maddi ve manevi zorluk yaşamamaları da çok önemli. Bu yöntem ile ailenin tedavi sürecinde olumlu sonuçlar almasına katkıda bulunmak ve tüp bebek tedavisi sonrasında olumsuz sonuçları en aza indirmek. Bebek sahibi olmak isteyenlerin başvurduğu bu yöntemde son yıllarda uygulanan az embriyo ile yüksek başarı oranı yakalama ailelerinin yüzlerinin gülmesine yardımcı oluyor.
 
 
 
 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica