Kadın.Net

Tüp bebek tedavisinde en önemli etken kadının yaşı

Tüp bebek tedavisinde en önemli etken kadının yaşı

Tüp bebek tedavisi ile evlat sahibi olmak isteyenler için, en önemli faktör anne adayının yaşıdır. Kadınlarda belli bir yaş sonrası gebeliğe yeterli olacak kalitede yumurta elde etmek zorlaşmaktadır.
Tüp bebek tedavisi için, kadından alınan yumurtalar ile erkekten alınan spermler, laboratuarda bir araya getirilir ve elde edilen embriyo kadının rahmine yerleştirilir.
Bu aşamada 40 yaş üzeri kadınların tüp bebek yöntemi ile gebe kalma ihtimalinin yüzde 20 nin altına düştüğü belirtiliyor. Zira kadın için doğurganlık yetisi 35 yaş üzerinde azalmaya başlar ve 38 yaşından sonra bu süreç hızlanarak risk daha da artar. Bunun yanında 40 yaş üzeri gebeliklerde düşük ihtimalinin daha yüksek olduğunu belirten uzmanlar 40 yaş üzeri gebeliklerin daha dikkatli olmasını öneriyor. Bu sebeple ileri yaş olsa bile nasıl olsa tip bebek yöntemi var diyerek gebeliği ertelememek gerekir.
Tüp bebek tedavisinde en önemli etken kadının yaşı
Ancak asıl önemli olan kadındaki yumurtaların gebelik için yeteli kalitede olması gerektiğidir. Bu yüzden bazı kadınlar henüz 40 yaşında olmamasına rağmen yumurtalıkları yetersiz ve kalitesiz olması söz konusu olursa yine tüp bebek yöntemi ile gebe kalınması ihtimali azalabilir. Bunun yanında 40 yaş üzeri olmasına rağmen yumurtalıkları yeterli ve kaliteli olması sebebiyle kolaylıkla tüp bebek sahibi olunabilir. Bu durumlar genelde ender olmasına rağmen yine görülebilen vakalarda.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica