Kadın.Net

Takı Kullanımıyla İlgili Püf Noktaları Nelerdir?

Takı Kullanımıyla İlgili Püf Noktaları Nelerdir?

Stil bir insanın karakterini gösterir. Aslında stiline göre kimse bu benim karakterim demez. Stilim değil demeyi tercih eder. Mesela birisinde gördüğümüz bir şeyi sende ne kadar güzel durmuş keşke bende alsaydım der ve aldığında kendisinde o kadar güzel durmadığını fark eder. Aslında güzel olup olmaması değil de hoşuna gidip gitmemesidir. Çünkü onun karakterine uymaz o.

İmaj ise bir şeyi uygun olarak yapmaktır. Mesela işe giderken ceket ve takım giymek zorundasınızdır. Televizyon çekimi olacaktır iki saat topuklu giymeye dayanırsınız. Onun için ünlülerin imajları bizim stilimiz oluyor. Takıda da aynı bunun gibi bir özellik vardır.

Takı Kullanımıyla İlgili Püf Noktaları Nelerdir

Hayatta her şey bir dengedir. Kulağınıza küpe taktıysanız boyun bölgenize çok takmamalısınız. Ellerinize çok kullanıyorsanız bileklerinize çok takı takmayacaksınız. Çok fazla kolye kullanıyorsanız kafanızda çok fazla bir şey olmayacak. Saçlar onun için toplu olması gerekir.

Takı Kullanımıyla İlgili Püf Noktaları Nelerdir (2)

Gece kıyafetinde de tek omuzlu bir kıyafet giyecekseniz iğne, bilezik ya da yüzük takmalısınız. Asla en güzel pırlantalarınız olmuş olsa bile onları takmamanız gerekiyor.

Herkesin bir tipi vardır. Bazı insanlar aileden kalan takıları takmayı severler. Çünkü onlar geçmişine bağlı insanlardır. Yaşlılarla iyi anlaşırlar, insanların duygularına bakarlar. Bazı insanlarda işin eğlencesine bakarlar. Daha eğlence tarzlı insanlardır. Onlar daha renkli daha çocuksu şeyler giymek isterler. Moda sayesinde illa gerçek takılar takmak zorunda kalmıyoruz ve her şeye sahip olabiliyoruz. Bu da bütün kraliyet aileleri, Hollywood gerçek takıların yanında gerçeğe çok benzeyen herkesin kullanabileceği takılar takmaya başladı. Çünkü hiçbir şey filmlerdeki gibi değil. Her şey çok mutlu gitmiyor. Ama sen taktığında kendini iyi hissediyorsun. Aynı bunun göstergesi olarak modaya bunu kullanmış oldular.

Takı Kullanımıyla İlgili Püf Noktaları Nelerdir (3)

Nostaljik biri isen öyle bir şey takıyorsun. Daha klasik, iddialı, iddiasız bir tipsen inciler takıyorsun, tektaşları takip ediyorsun veya tek atışta bir şeyler olmasını istiyorsun. Mesela bir tane takım olsun dikkati çeksin gibi. Bohem bir tipsen egzantrik kimsenin takmadığı gibi bir takı tercih edersin. Yaratıcı insanlarda da kolyeyi alıp bilezik yapıyor. Beş tane bileziği birden takıyor. Mesela bu sene çok büyük moda her şeyi üst üste takıyoruz. Hiçbir şey tek değil. Çünkü her şey bir arada. Modada da öyle. Çünkü ortada her şey karman çorman. Bir zamanlar düşük bel modaydı artık yükseği de düşüğü de, kısası da, ortası da moda. Her şey moda. Hayattaki karman çormanlığın göstergesi olarak bu şekilde takılar kullanılıyor.

0/5 (0 Reviews)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica