enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Sağlık Bankanıza Yeni Bilgiler İster Misiniz?

Sağlık Bankanıza Yeni Bilgiler İster Misiniz?

Kaliteli Yaşam İçin

Her şeyden önce kaliteli yaşamak uzun yaşamaktan daha önemlidir. Yani, insan sadece ilaçlarla, bazı ameliyatlarla ayakta duruyorsa o kadar da uzun yaşamanın önemi yoktur. Her yaşadığımız günün sağlıklı ve enerji dolu yaşanması daha iyidir. Büyüklerimizin de dediği gibi sağlıklı yaşamak eşittir enerji…
 
Nasıl ki bir çocuğu tutamazsınız evin içerisinde veya dışarıda, aynı zamanda siz hasta olduğunuz zaman elinizi kolunuzu kaldıracak gücünüz kalmaz. Eğer enerjik bir hayat yaşıyorsanız sağlıklısınızdır. sağlıklı hayat ise kaliteli yaşamı gösterir. Bunun içinde, doğru ve taze yiyecekleri, içecekleri, doğru kombinasyonlarla yemeniz gerekmektedir. Günlük hayatınıza her zaman egzersizi yani vücut aktivitesini yapmanız gerekir. Bunların yanı sıra düşünceler insanın yaşamını çok etkiler. Doğru ve pozitif düşünmelisiniz. Kullandığımız bazı kötü alışkanlıklardan vazgeçmelisiniz.

Sağlıklı Yaşam İçin Egzersiz

Sağlıklı Yaşam İçin Egzersiz

Uyku Düzeni Nasıl Olmalıdır?

Uyuma saatlerinizi genelde 11-5 arasına ayarlamalısınız. Bu aralıklar, vücudunuz en iyi dinlenebileceği zaman aralığıdır. Sürekli yatma saatlerinizde farklılık olmamalıdır. Bu sizin vücudunuzun direncini bozabilir ve stresli yaşama doğru iter. Bunun olmaması için mümkün olduğu kadar erken yatıp erken kalkmaya dikkat etmelisiniz. Kısaca uyku düzenini sağlamalısınız. Eğer uyumakla bir sıkıntınız varsa; gün içerisinde yapacağınız egzersiz, akşam yatmadan önce duş ve bol mineralli doğal yiyeceklerden oluşmuş bir akşam menüsü ile daha iyi bir uyku çekebilirsiniz.
Uyku Düzeni

Teknoloji Sağlığımız İçin Tehdit Oluşturuyor Mu?

Elektronik aletler, cihazlar hayamıza bulaşmış durumda… Herkesin elinde bir cep telefonu mutlaka vardır. Alışveriş merkezlerinde, vücudumuzun tamamen ısındığını ve aşırı bir yorgunluk olduğunu hepimiz fark ediyoruz.  Bunun sebebi elektronik aletlerdir. Televizyon, bilgisayarlar ve daha nice elektronik aletler ile devamlı bir iletişim halindeyiz. Bu durumu minimuma indirmek çok önemlidir. En azından cep telefonu bilgisayar gibi aletlerimizin üzerinde bu radyasyon ve manyetik alanı azaltan aparatlar takmamız gerekir.

Evimizdeki Aletlerin Çoğu Beynimiz Düşünme Sistemini Bozuyor.

Evimizdeki Aletlerin Çoğu Beynimiz Düşünme Sistemini Bozuyor.

Hangi Yiyecekler Tüketilirse Sağlıklı ve Uzun Yaşanır?

Mucize dediğimiz besinler vardır. Bunlardan bir tanesi  Çim Suyu… Çimi yetiştirdikten sonra suyu sıkılarak içmenizdir. Her gün minik bardaklar ile içilmesi tavsiye  edilir. Çim suyunun içerisinde çok sayıda klorofil bulunmaktadır. Yani klorofil, güneşten alıp size gelen bir enerji… Kısacası yeşil yapraklı bitkilere çok önem verilmelidir.

Çim Suyu

Çim Suyu


Çim suyu başta olmak üzere, ıspanak, roka, maydanoz, brokoli vb… Aynı zamanda farklı farklı meyveler de tüketmelisiniz. Bu sebzelerin ve meyvelerin taze olmasına da çok dikkat etmelisiniz. Bunların dışında deniz yosunu da çok sağlıklıdır. Çerezlerden özellikle badem başta olmak üzere yemeniz önerilir. Yüksek oranda yararlı yağ içeren gıdalar almalısınız. Yani, OMG3, OMG6, susam yağı, hindistan cevizi yağı vb…
Badem

Badem

Hangi Besinlerden Uzak Durulmalıdır?

Mümkün olduğu kadar hazır yiyeceklerden uzak durmalısınız. Bir yiyecek paketin içerisine giriyorsa ve üzerinde 6 ay ömrü vardır yazıyorsa, o yiyeceklerden uzak durmalısınız. Her yiyeceği doğadaki haliyle yemelisiniz. Kısacası besinlerin organik olması gerekmektedir.

Organik Besinler

Organik Besinler


Bir insanın %75 sağlıklı ve doğal sebzeler, meyveler, %25 ise size keyif veren zararlı yiyeceklerdir. Bu dengeye uyarsanız doğru ve sağlıklı bir şekilde beslenebilirsiniz. Özetle yeşil yapraklı sebzeler, istediğiniz türde meyveler günlük yapabileceğiniz tarzda egzersizler size iyi gelecektir. Bir yiyecek ne kadar az pişmişse o kadar fazla enzimleri vardır. Bunların dışında kötü alışkanlıklar olan, alkol, sigara, kafein gibi içecekler den uzak durmalı ve bol su tüketmelisiniz.
Bu yazıya okuduktan sonra egzersiz yapmaya karar verirseniz;
Egzersiz Hareketleri
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica