Kadın.Net

Nefes darlığı için estetik burun ameliyatı

Nefes darlığı için estetik burun ameliyatı

Estetik burun ameliyatları, her zaman burun şeklinden memnun olmayan kişilerin tercih ettiği bir estetik ameliyat değildir. Kimi zaman sağlık sorunlarını gidermek için de estetik burun ameliyatları yapılabilir. Bunların başında burun nefes almada zorluk çekenler için yapılan burun estetiği gelir.
Burundan soluk almakta zorluk yaşıyorsanız estetik burun ameliyatı olmak için bayanlarda 16 yaş, erkeklerde 18 yaş sınırını geçmiş olmanız gerekiyor.
Burun estetiği öncesi doktorunuzla karşılıklı görüşerek, burundan nefes almakta yaşadığınız zorlukları anlatıyorsunuz ve ameliyat sonrası beklentilerinizi belirtiyorsunuz.
burun est
Doktorunuz şikayetlerinizi ve beklentilerinizi dinledikten sonra burnunuzun şu an ki resmini farklı açılardan çekiyor ve bilgisayar ortamına aktarıp, ameliyat sonrası görünümünü de belirleyerek size gösteriyor. Böylece ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası burnunuzun halini bilgisayar ortamında görmüş oluyorsunuz.
Ardından burundan soluk alma durumunuzu kontrol etmek amacıyla endoskopik cihaz ile burnunuzun iç yapısını inceliyor. Burundan nefes almanızda ciddi bir sorun varsa sinüs filmi çekiliyor. Film sonucunda çıkan soruna göre burun ameliyatı esnasında müdahale edilerek çözüm getiriliyor.
Burundan nefes alma zorluğuna çözüm için yapılacak olan ameliyat günü belirleniyor ve ameliyat öncesinde yapmanız gerekenler size bildiriliyor. Örneğin kan sulandırıcı etkisi olan aspirin türü ilaçlar kullanmamanız, sigara içiyorsanız bırakmanız, ameliyata gelirken makyaj yapmamanız, takı takmamanız, ameliyat saatinden 6 saat önce herhangi bir şey yememeniz içmemeniz öneriliyor.
Ameliyat kapalı burun ameliyatı şeklinde yapılıyor ve böylece ameliyat izi olmuyor. Burundan nefes almanızı engelleyen burun orta duvar eğriliği, burun etleri düzeltiliyor.Ameliyat sonrasında ortalama 1 hafta kalacak şekilde plastik atel koyuluyor ve tampon kullanılmıyor. Genel anestezi yöntemi ile ortalama bir buçuk saat ile üç saat arasında tamamlanıyor.
Ameliyat sonrasında bir kaç ay burun tıkanıklığı ve nefes darlığı olması normaldir. Bunun sebebi burun içindeki şişlikler ve kabuklardır. Ancak geçici bir durumdur ve şişlikler inip, kabuklar döküldüğünde kişi artık burnundan rahatça nefes almaya başlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica