Kadın.Net

İyi Bir burun Estetiği Nasıl olur? Ameliyat Sonrasında Neler Yapılmalıdır?

İyi Bir burun Estetiği Nasıl olur? Ameliyat Sonrasında Neler Yapılmalıdır?

Burun ameliyatında en önemli unsurlardan biri naturel görünmesidir. Bu nedenle mutlaka kişinin yüz şekline, yapısına uygun bir burun şekline karar verilmelidir. İyi bir burun ameliyatı sonrası hem burun güzel olmalı hemde ameliyat yapıldığının anlaşılmaması gerekir. Burun yüz bölgesinde en dikkat çeken unsurlardandır. Bu yüzden günümüzde en çok tercih edilen ameliyat türünün başında burun ameliyatı gelmektedir.Burun estetiği öncesi yüzünüze gidecek burun şeklini belirlemek için mutlaka kişiye özel bilgisayarlı tasarım yapılması gerekir. Yüzünüze uygun burun şeklinin tasarımı için yüzünüzün genel şekli göz önüne alınır. Alın, yanaklar, dudak şekline uygun bir burun şekline karar verilmelidir. Tasarıma karar verilirken, bayanlarda zarafet ön plana çıkarken, erkeklerde erkeklik karakterine yakışması dikkate alınmalıdır.
Ameliyat genel anestezi altında yapılmalıdır. Ameliyat olacağımız hastanenin uygun donanıma sahip olması gerekir. Yaklaşık 2 veya 4 saat burnun yapısı ve problemine göre ameliyat süresi değişebilir. Kemik ve kıkırdakların fazlalıkları alınır, eksiklik ya da çukurluk varsa kemik ve kıkırdak parçaları ile dolgu yapılır. Her cerrahın kendine has uygulama yöntemi vardır. O yüzden doktor seçiminde oldukça seçici davranmamızda fayda var. Tüm bu aşamaları uygulayıp ameliyat olduktan sonra yapmamız gerekenlerden bahsedeceğim sizlere;
burun estetiği
– Ameliyat sonrası asla tampon ve sargılarımızla oynamamalıyız. Aksi bir hareket istenmedik sonuçlar doğuracakır.
– Yüzünüzde oluşacak morluk ve şişlikler kaçınılmaz. Bunları en aza indirmek için torba içinde belirli aralıklarla buz konulmalıdır.
– Doktorumuzun vermiş olduğu ilaçları mutlaka düzenli kullanmalıyız.
– Ameliyattan sonraki 6 saatte sıvı şeylerle beslenmeliyiz. Ertesi gün herhangi bir rahatsızlık hissetmiyorsak normal yemek yiyebiliriz.
– Ameliyat sonrasında kesinlikle 6 ay güneş ışınlarına mağruz kalmamalıyız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica