Kadın.Net

Makyaj Hileleri

Makyaj Hileleri

Makyaj neredeyse bütün kadınların vazgeçemediği güzellik sırlarından en önde gelir. Makyaj yapmak gerçekten de bir sanat işidir. Makyaj yaparak doğal ve bakımlı görünmek aslında çok da zor değil. Az malzeme kullanarak hafif bir makyaj ile oldukça sade ve hiç makyaj yokmuş görünümü yakalamak ister her kadın. Bunun için makyaj hilelerini bilmeniz ve doğru ürünü kullanmanızda yarar var. Dikkat çekici olmak için yüzünüzü boya küpüne çevirmenizin bir anlamı yok. Boya küpü şeklinde sokağa çıkınca çok dikkat çekici olduğunuzu çekici olarak düşünmeyin insanlar çok fazla göze çarpan makyaja bakarlar. Buda sizin çok beğenilen olduğunuz anlamına gelmez. Kadında en doğal makyaj güzel ve duru halidir. Makyaj yaparken bu hali kaybetmek sizi başka bir insan yapmaya yeter. Burada anlattığımız makyaj hileleri ile oldukça doğal görünmeyi başarabilirsiniz. Bununla birlikte makyaj malzemelerinin geri dönüşümleride size faydalı olacaktır. Özelliklede makyaj hilelerinde hem dolgun dudaklara nasıl sahip olacağınızıda öğrenmiş olursunuz. Dolgun dudaklar için her renk dolgunlaştırıcı ruj almanıza gerek kalmaz. Evdeki istediğiniz ruj renginizi kullanarak daha dolgun dudaklara sahip olursunuz.

– Bir çok makyaj malzemesi ürününü geri dönüşümlü olarak kullanabilirsiniz. Örneğin biten maskarayı kirpik ayırıcı veya kaş tarağı olarak kullanabilirsiniz.

– Makyaj yapmadan önce gözlerinize salatalık keserek yaklaşık 10 dakika bekletirseniz göz altı şişliğini gidermek için ekstra kapatıcı kullanmanıza gerek kalmaz.

Rimel Nasıl Sürülür

-Sivilceli bir cildiniz var ise makyaj yapmadan önce kırmızılıklarını almak için üzerinde buz gezdirin ve kırmızılıkları giden sivilceler için daha az fondöten kullanmış olursunuz.

-Daha dolgun dudaklar için dudağın ortasına altın veya gümüş far sürmeniz olduğundan çok daha dolgun görünmesini sağlar. Bu sayede dolgunlaştırıcı ruj kullanmanıza gerek kalmaz.

-Kirpikleri daha dolgun göstermek için alt kirpik dibin kalem çekerek daha dolgun görünmesini sağlarsınız.

-Suda akmayan makyaj malzemelerini çıkarmak için zeytinyağı kullanmanızda fayda var.

GÖZLERİ İRİ GÖSTERMEK  …
Gözlerinizi büyük göstermek için gözünüzün üst ve alt diplerini daha koyu boyarsanız gözü iri gösterebilir siniz. Göz içine beyaz kalem çekmek gözü daha da irileştirir. Gözün alt kısmına parlak tonda kalem çekersiniz bakışları netleştirirsiniz gözleriniz parlar ve iri durur. Eğer gözünüz çok küçükse koyu renkte kalem asla uygulamayın açık renkte kalemler tercih edin.

RİMEL KULLANIRKEN 
Rimellerin içindeki kimyasal maddeler organik boyalar hemen gevşer, serin yerlerde muhafaza ediniz. Rimeli çıkardığınızda fazlalığını almak için sıyırın. Rimel çeşitleri uzunlaştırıcı,hacimleştirici ve suda çıkmayan rimellerdir.
Kirpik diplerine göre değişir. Kirpikleriniz çok sık ve gür ama kısaysa yalnız uzunlaştırıcı rimel tercih ediniz. Ya da uzun ama seyrekse dolgunlaştırıcı rimel tercih edin.

Makyajın Renk Seçimleri, Turkuaz Makyaj

Kirpikleriniz hem uzun hem de gür gözükmesini istiyorsanız sırası ile uygulamanız gerekiyor. İlk olarak uzunlaştırıcı rimel daha sonra dolgunlaştırıcı rimel ile istediğiniz görünümü kolaylıkla elde edebilirsiniz.
İki taraflı rimellerde çok kullanışlıdır, beyaz olan kısımla kirpikleri besler daha belirgin olmasını sağlarız diğer renkli olan kısılmada kirpikleri renklendirirsiniz …

RİMELİN MAKYAJDAKİ ÖNEMİ.
Rimel makyajımızı tamamlayan en önemli unsur dur. Sadece rimel kullanarak yüzümüzü ortaya çıkarabiliriz. Tabi kirpikler çok önemlidir. Full makyaj yapmış olsanız bile rimel kullanmazsanız eğer o makyaj gösterişli olmayacaktır ve yetersiz kalacaktır. Rimelin rolü büyüktür ve makyajın tamamlanmasını sağlar.
Gözleri ortaya çıkarır , gözlerdeki yorgun ifadeyi alır …

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica