enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kuru Ciltlere Nemlendiriciler

Kuru Ciltlere Nemlendiriciler

Cilt kuruluğu olanları yaş sınıflandırması yaparsak eğer çocuk yaştakile daha su bazlı krem pomat  formatında olan nemlendiricileri kullanabilir. Pomat tarzında ve vazelin tarzında olanlar biraz daha yağlı oldukları için günlük kullanıma uygun değildirler. Ama bir hastalık haline geldiyse bir egzama durumu söz konusu ise mutlaka yoğun nemlendiriciler kullanılması gerekir.

Normal bir dönemde hafif bir deri  kuruluğu var ise normal nemlendiriciler kullanılabilir. Banyodan sonra mutlaka bir nemlendirici losyon vucuda uygulanmalıdır. Duş esnasında sabun değil sabun bazlı duş kremleri kullanılmalıdır. Ergenlik döneminde diz ve dirsek kuruluğuna istenen her nemlendirici kullanılabilir. Ama yüze hepsi uygulanmaz dermotolog kontrolünden sonra uygun nemlendirici kullanılmalıdır.

nemlendirici, kuru cilt nemlendirme

Cilt kuruluğu olanları yaş sınıflandırması yaparsak eğer çocuk yaştakiler su bazlı krem formul yada pomat formulundeki nemlendiriciler kullanılmalıdır. Pomat veya vazelin tarzında olanlar biraz yağlı kıvamdadırlar. Bu sebepten günlük kullanıma çok uygun değillerdir. Ama bir hastalık durumda egzama haline geldiyse bu dönemde çok daha yoğun nemlendiricilerin kullanılması gerekir.

kuru cilt için doğal nemlendiriciler

Ama normal dönemde sadece deri kuruluğu varsa nemlendirici losyonlar yeterlidir. Özellikle her banyo sonrası bir vücut losyonu veya vücut yağı kullanılmalıdır. Duş esnasındada cildi kurutmayan ph değeri vücut ph değerine yakın sabun olmayan yıkama jellerini kullanmanız uygun olur. Ergenlik çağında yavaş yavaş sivilcelenmeler başladığı için kol ve bacak derisine istenilen nemlendirici kullanabilirsiniz. Ancak yüz bölgesinde kuruluk hissedilirse yağ içermeyen, sivilce yapmayanlar tercih edilmelidir. Kuru ciltler için en önemli yağlardan biri kuşburnu çekirdeğidir.

kuru cilt nemlendirme, kuru cilt kremleri

Kuşburnu çekirdeği yağı kuru cildin esnekliğini geri getirir. Aynı zamanda kuru ciltlerde oluşan pullanmaları, dökülmeleri giderir. Cilde canlı bir görünüm kazandırır. Bunun yanında kuru ciltlerde avakado yağıda çok faydalı olacaktır. Kuru ciltler için nemlendirici seçerken tercihine çok dikkat etmesi gereklidir. Cildin nem oranını ayarlayacak bir nemlendirici veya yağ seçiminde bulunmaları gereklidir.

kuru cilt için yağlar, kuru cilt bakımı

Kuru ciltler için birkaç tane evde uygulayabileceğiniz bakımlar paylaşıyoruz. Yarım bardak dövülmüş buğdayı krema kıvamında olana kadar zeytinyağı ile iyice mikserde çırpın. Bu karışımı yüzünüze uygulayın 15 dakika sonra durulayın.

Bir tane avakadoyu bir kaseye ezin. İçerisine bir tatlı kaşığı elma sirkesi ekleyin birazda bal ekleyin üzerine 3 kaşık zeytinyağı ekleyin içerisine bir tane yumurta sarısını bir başka yerde çırpıp karışıma ekleyin. Elde edilen karışım cildinize uygulanır yarım saat beklemeden sonra durulanır. Cildinizdeki rahatlamayı farkedeceksiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica