Kadın.Net

Kuru Cildin Özellikleri

Kuru Cildin Özellikleri

Kuru cildin en belirgin özelliği kişinin cildinde hiç parlama yoktur, gözenekler kapalıdır, mat bir cilde sahiptir. Kişide çizgi problemi varsa çizgiler çok daha belirgindir. Bu cildin bakıma çok fazla ihtiyacı vardır. Mutlaka her gün bu cildin nemlendirilmesi gerekmektedir. İleriki yaşlarda eğer kuru cilde iyi bakılmazsa erken yaşlanma kaçınılmaz olur. Kuru ciltlere sahip kişilerin mutlaka çok sıcak, klima-kaloriferin olduğu ortamlardan, güneş ışınlarından, solaryumdan çok uzak durmaları gerekir. Bu cilt yapısına sahip kişilerin bol su tüketmeleri, nemlendirici kullanmaları, ciltlerine uygun ürünlerle ciltlerini temizlemeleri, çok fazla suyla ciltlerini yıkamamaları gerekir. Bu noktalara dikkat edildiği takdirde kuru cilt problemlerinin önüne geçilmiş olur.

Kuru Cildin Özellikleri

Cildi Kuru Olanlar Nasıl Bir Bakım Uygulamalı?

Kuru cilt için düzenli bakım öncelikle cilt temizliğidir. Cilde uygun olan süt formatındaki bir ürünle cilt ilk başta temizlenmeli ardından krem bazlı olan ürünüyle cildini nemlendirmelidir. Mutlaka güneş koruyu kullanılmalı, gün içerisinde bol su tüketilmeli. Eğer kuruluk problemi gün içerisinde de çok fazla yaşanıyorsa ve makyaj yapan birisiyse dışarıdan sprey formatında olan nemlendiricilerden faydalanabilir. Akşamları makyajını çıkarırken yine süt formatında ürünler tercih edilmelidir. Makyaj çıkarıldıktan sonra da nemlendirici tekrarı yapılmalıdır. Özellikle makyaj yapan bayanların pudralı ürünlerden uzak durması gerekir. Bunlara dikkat edildiği takdirde cilt kuruluğunun önüne geçilmiş olur.

Kuru Cildin Özellikleri4

 

Kuru Cildin Özellikleri1

Kuru Ciltlilerin Kullanması Gereken Bakım Ürünleri Nelerdir?

Cildi kuru olanlar losyon tarzında ürünleri değil de krem formunda olan ürünleri tercih etmelidirler. Nemlendirici özelliği çok yüksek olmalı, gün içerisinde ekstra neme ihtiyaç duymamak için özellikle 24 saat nemlendirme sağlayan ürünlerden yararlanabilirler. Bunun yanı sıra özellikle cilt temizliğinde süt formatında ürünleri tercih etmelidirler. Süt formunda ürünlerle cildini temizledikten sonra mutlaka ciltlerini durulamalıdırlar. Kesinlikle sabun gibi pH seviyesi düşük olan ürünleri ciltlerine temastan kaçınmalıdırlar. Aksi takdirde cildin kuruluk problemini daha fazla arttırır. Yüz için florik asit dediğimiz cilde kendi hacminin bin katı fazlası su tutma özelliğine sahip olan hyaluronik asidi kullanabilirler. Onun dışında vücut içinde üre içerikli olan ürünleri kullanırlarsa ciltlerindeki problemleri azaltmış olurlar. Yüz için bütün bu önerdiklerimizi, vücut için de uyguladıkları takdirde kuruluk probleminin önüne geçmiş olurlar.

Kuru Cildin Özellikleri3

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica