Kadın.Net

İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinmeliyiz?

İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinmeliyiz?

Bu yazımda sizlere iş görüşmesine giderken ne giyebilirim ile ilgili önerilerde bulunacağım.

Bazı sektörlerde giyinmemesi gereken renkler vardır. Örneğin bir finans kurumuna gidiyorsak kahverengi giymememiz gerektiğini biliyor olmamız gerekiyor. Bu durumda hangi işletme hangi sektörde faaliyet gösteriyorsa o işletmenin özelliğine bağlı olarak giyinmememiz gerekiyor. İkincisi ise; kendi fizyolojik özelliklerimizi tanıyarak giyinmemiz gerekiyor. Her şeyden önemlisi bir kuruma gittiğimize göre bu ciddiyetle bağdaşır şekilde giyinmemiz gerekiyor. Eğer bir bayandan bahsediyorsak makyajını dozunda olarak yapmış olması, çok dekolte bir kıyafetten kaçınıyor olması, etek giydiyse eteğinin boyunun çok kısa olmaması gibi her işletmenin kıyafet talimatına uygun giyinilmesi gerekir.

İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinmeliyiz

Bayanlar için kombin önerilerine göz atalım şimdi:

İlk olarak siyah dar paça kumaş bir pantolon, üzerine açık mavi bir peplum bluz tercih edebilirsiniz. Çantada baskısız, dantel detaylarından uzak, klasik siyah bir çanta ile tamamlayabilirsiniz. Ayakkabılar da ise önü, arkası açık olmayan, bu senenin modası siyah stilettoları tercih edebilirsiniz. Kombininizi bu şekilde tamamlayabilirsiniz.

İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinmeliyiz (1)

Siyah pantolonu daha da renklendirmek istiyorum, ceket kullanayım diyorsanız pantolonun üzerine sarı bir bluz, üzerine beyaz blazer ceket tercih edebilirisiniz. Ayakkabı ve çantada da aynı şekilde beyaz klasik bir çanta ve krem rengi stilettolarla da bu kombini tamamlayabilirsiniz.

İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinmeliyiz (2)

İş görüşmemde elbise giymek istiyorum diyorsanız siyah, klasik, mini ve mini boyların arasında elbise tercih edebilirsiniz. Yaz aylarında her ne kadar hava nemlide olsa çorap giymeyi unutmuyoruz ve çoraplarımızı ayakkabılara uygun ve doğal tonlarda tercih ediyoruz. Yine ayakkabıda da önü, arkası açık ayakkabıları rafa kaldırıyoruz. Ten rengi stilettomuzla da bu kombini tamamlıyoruz.

İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinmeliyiz (3)

Ben elbise giymek istiyorum ama benim elbisem daha renkli, daha hareketli olsun diyenlere ise beyaz bir elbise önerebilirim. Bu elbise göz yormayan desenlerden oluşabilir. Gözü rahatsız etmeyen bir elbise olabilir. Yine aynı şekilde mini ve mini boyları arasında, diz kapağımızı üç parmak boyu geçmeyecek şekilde kullanabilirsiniz. Bu kombine de portföy bir çanta takabilirsiniz. Ayakkabı olarak da bordo, önü, arkası açık olmayan stiletto tercih edebilirsiniz. Bordo ayakkabıyı tercih ederek renk kontrastlığını sağlayacaksınız. Bu şekilde de bu kombini tamamlamış oluyoruz.

İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinmeliyiz (4)

0/5 (0 Reviews)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica