Kadın.Net

Gözlük Takanlar Nasıl Makyaj Yapmalıdır?

Gözlük Takanlar Nasıl Makyaj Yapmalıdır?

Gözlük takarken makyajınızda nelere dikkat etmeniz gerekiyor? Bu yazımda sizlere onu anlatacağım. Öncelikle baz kullanmanızı öneriyorum. Cildiniz yağlı olmasa bile gözlüğün oturduğu yerler mutlaka terleyecek ve fondöteniniz mutlaka akacak ya da çamurlanacaktır. Bazı mutlaka gözünüzün çerçevesinin değdiği yerlere kullanın. Fondötenin akmasının en büyük nedenlerinden bir tanesi fondötenin altına uyguladığınız nemlendirici ve bazın çok fazla kullanılmasıdır. O yüzden çok az miktarlarda uygulayın. Özellikle bazı gözlüğünüzün değdiği yerler uygulayın. Çerçevenizin değdiği yerlere sürün. Cildiniz yağlıysa parlama yapan her yere sürebilirsiniz. Suya dayanıklı fondötenler tercih edin. Uzun süre kalıcı fondöten kullanmak istemiyorsanız da gözünüzün değdiği yerlere mutlaka ince bir fırçayla uygulamanızı tavsiye ederim. Çünkü makyajınız bu sayede çok daha kalıcı olacaktır.

Takma kirpikleri maalesef kullanmayın. Çünkü gözlüğünüzün çerçevesine mutlaka değecektir.

Göz altlarınız morsa gözünüzü büyük gösteren gözlükler göz altlarınızdaki morlukları da büyük gösterecektir. O yüzden kapatıcı uygulayabilirsiniz. Pudrayla sabitleyebilirsiniz.

Kirpiklerinizi kıvırın. Maşayı yukarıya doğru kıvırırsanız kesinlikle çok daha kıvrık olacaktır. Böylece gözlük camlarına kirpikleriniz değmeyecektir.

Gözlük Takanlar Nasıl Makyaj Yapmalıdır (2)

Doğal tonlarda açık bir renk farla göz köşelerinizin içini aydınlatın. Her şeyi gelişigüzel sürebilirsiniz. Gözlük kullananların en avantajlarından bir tanesi gözlüğün ardından hatalarınız gözükmeyecektir.

Göz makyajınızın çerçevenizle ahenk içinde olmasını istiyorsanız siyah renkteyse siyah ürünler, kahverengi, kaplumbağa desenli renklerde ise çerçeve renginizden bir, iki ton koyu eyeliner çok ahenkli ve uyumlu gözükecektir. Kuyruklu bir eyeliner gözlüğün arkasından kendini daha fazla belli edecektir. Çerçevesiz bir gözlük kullanıyorsanız çift kuyruklu eyeliner deneyin. Çerçevenin arkasından bolca kirpiğiniz varmış gibi bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Gözlük Takanlar Nasıl Makyaj YapmalıdırGözlükle beraber yoğun dumanlı veya kedi göz makyajı harika duracaktır. Gözlük yansıması çok daha fazla olduğu için göz makyajınızı ön plana çıkaracaktır. Hata yapmaktan korkmayın. Çünkü gözlüğün arkasından asla belli olmayacaktır.

Kaşlarınıza kavis verin. Çerçeveniz yuvarlaksa kaşlarınızı yuvarlak yapıyor olmanız kesinlikle baygın ve üzgün bakışlara sahip olmanızı sağlar. Düşük kaş güzel ve tarz gözükebilir ancak tamamen ifadesiz gözükmenize neden olacaktır. O yüzden çerçeveniz yuvarlak ya da köşeli de olsa her zaman kavisli kaş çok daha yakışacaktır.

Allığı mutlaka gözlüğünüzü taktıktan sonra kullanın. Allığın çerçevenin altında kalmasını istemediğiniz için çerçevenin dışından görüneceğine emin olun ve allığı alıp, gözlük gözünüzdeyken sürün. Sonrasında gözlüğü çıkarıp, dağıtın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica