Kadın.Net

Kız İsteme Merasiminde Nasıl Giyinmeli?

Kız İsteme Merasiminde Nasıl Giyinmeli?

Evlilik kararı alınırken çiftlerin heyecanına ortak alan bazı gelenekselleşmiş işler bulunur. Bunların başlamasını sağlayan ve özellikle damat adayı için heyecanlı bir bekleyiş sağlayan kız isteme merasimi oldukça özel bir gündür. Kız isteme merasiminde dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunur. Aile büyüklerinin olduğu ve hayatın en özel günlerinden birinin başlangıcı kabul edileceği bu önemli günün bazı kişiler tüm gelenek kurallarına uygun uygulanmasını tercih eder. Bunun haricinde kız isteme merasimi için istisnasız bir detay vardır ki o da gelin adayının giyim tercihidir. Tarzı ve tercihi ne olursa olsun isteme gününde özenmeyecek ya da özel bir alışveriş yapmayacak bir gelin adayı bir kadın düşünemezsiniz. Bu yazımızda isteme kıyafeti seçerken dikkat edilecek detay bilgilere yer vereceğiz.

isteme kıyafeti

İsteme Merasiminde Kıyafet Seçerken Dikkat Edilecekler

Genel olarak isteme merasimi söz ile taçlandırıldığından bol fotoğraf ve özelleştirilmiş an ile sona erer. Bu yüzden kıyafet seçimi daha fazla önem kazanır. Kıyafet seçerken dikkat edilecek hususların başında seçilen kıyafetin aile büyükleri yanında giyilebilecek standartlarda ve gün ya da gece konseptine uygun olması yer alır. Bunun yanında bu tören için aşırı dekolte içen kıyafetler tercih edilmemelidir.

İsteme Günü Elbiseleri Hakkında

İsteme günü için en uygun kombinler mini elbise ya da etek kombinleri olacaktır. Elbisenin boyu hem rahat hareket etmek hem de günün önemine uygun olması açısından önem teşkil eder. Bunun yanında elbise tercihi yapılırken çan etekler, kalem etekler, üzerinde ise şifon bluzlar ya da klasik kesim detaylı gömlekler isabetli olacaktır. Bu yıl için sık karşılaştığımız dantel, güpür ve nakış detaylarınıza gömleklerinizle, bluzlarınızda ya da elbiselerinizde yer verebilirsiniz.

söz merasimi kıyafeti

Isteme Kıyafeti Tesettür Modası

İsteme kıyafeti alternatifi o kadar fazla ki tercih yapmanın kolay olacağı düşünülse de bu durumu daha da zorlaştırıyor. Tesettür kullanan gelin adayları için de şık tunikler ve elbiseler yanında gömlek tunik ve klasik kesim pantolonlar etkili kombin modelleri yaratılmasını sağlayacaktır.

Söz Kıyafeti Modelleri

İsteme gününde söz yüzüklerinin takılması törenin gündüz ya da gece yapılmasına bağlı değişmek koşuluyla kıyafetlerin özelleştirilmesine ihtiyaç doğuracaktır. Söz töreni yapıldığında ve bu tören akşam, dışarda organize edildiyse aşırı taş ve detay, ölçüsüz dekolte barındırmayan gece kıyafetleri en uygun seçimler olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica