Kadın.Net

Gülsuyu ile Cildiniz Rahat Bir Nefes Alsın

Gülsuyu ile Cildiniz Rahat Bir Nefes Alsın

Cilt her insan için oldukça önemlidir. Çünkü cilde yapılan yanlış bakımlar ya da uygulanan kimyasallar sonucu cilt daha kötü bir hal alabilmektedir. Aynı şekilde ciltte çıkan sivilce ya da siyah noktaların sıkımı da çok zarar vermektedir. Özellikle sivilcelerin sıkılması ciltte iz bırakarak daha kötü bir görünüm sağlanmaktadır. Bu nedenle sivilce, siyah nokta oluşumu ya da cildinize iyi bakmak adına yapılabilecek şeyler vardır. Bunlardan biri kesinlikle cildin nemlenmesi gerektiğidir. Cilt yapınız ne olursa olsun cildin nemlenmesi gerekmektedir. Aynı zamanda cilt temizliği adına yağ, kir gibi şeylerden kurtulmak için tonik kullanımı gerekmektedir. Çoğu tonik kimyasal içerikli olsa dahi doğal toniklerde vardır. Bunlardan biri de Gül suyu’dur. Gül suyu özellikler kadın ziyaretçilerimiz için çok faydalı olacağını düşünüyoruz.

Gülsuyunun Cilde Faydaları

Gülsuyu, cilde uygulanabilecek tonikler anlamında en iyi tonik olarak geçmektedir. Doğal ve katkısız bir gül suyu bulunduğu takdirde cildinize kullanmaya başladığınız da aradaki farkı görebilirsiniz. Gül suyu ile cilt bakımı yapanlar arasında oldukça iyi yorumlar alınmaktadır ve gülsuyunun cilde yararları vardır.

Gülsuyu yararları

  • Ciltte bulunan kızarıklıkları gidermekte oldukça etkilidir.
  • İltihap, kaşıntı gibi durumlarda gül suyu kullananlar bu durumların kalktığını gözlemlemiştir.
  • Sivilce oluşumunun kir, yağ ve bakteri gibi birçok durumdan kaynaklandığı bilinmektedir. Gülsuyu kullanımını düzenli olarak yapıldığında bu durum ortadan kalkmaktadır.
  • Cilde parlaklık kazandırır ve derinlemesine bir temizlik yapar.
  • Cildin yağ dengesini kurmasını sağlar.

Gülsuyu Kullanımı

Gülsuyunun faydaları kullanımı

  • Cildin neme ihtiyacı olduğunda Gülsuyu’nun kullanılması cilde nem kazandırmaktadır. Ancak Gülsuyu kullanırken esans içeren ürünler yerine doğal ürünler kullanılması gerekmektedir.
  • Cildinizin kurumuş ya da çatlamış olduğunu hissettiğiniz durumlarda duş alımından sonra bir parça pamuk yardımı ile içerisinde esans olmayan doğal gül suyu kullanabilirsiniz.
  • Nemlendirmenin yanı sıra cilt temizliğinde de oldukça etkili olan Gülsuyu, cildi derinlemesine temizlemektedir. Günlük hayatta makyajı çıkarmakta ya da rüzgar, yağmur, güneş gibi cildinize zarar verecek hava şartlarından sonra oldukça iyi bir temizleme ürünüdür.
  • Gül suyunun cilde zararları yok denecek kadar azdır. Hatta bakteri, kir ve yağ yüzünden oluşan sivilcelere karşı gülsuyu temizliği yapıldığı takdirde hızlı bir şekilde temizlenmektedir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica