Kadın.Net

Vücut Tipine Özel Gelinlik Seçimi Hayat Kurtarır

Vücut Tipine Özel Gelinlik Seçimi Hayat Kurtarır

Her kadının hayali bir gün doğru adamı bulup huzurlu bir yaşama sahip olmak olabilir; ama bu hayallerin ilk adımını giyeceği gelinlik süsler. Çocukluk yıllarından başlayarak, o bembeyaz elbisenin içinde kendini prenses olarak hayal eden kızlarımızın hayalleri, büyüdükçe eksilmez. Tam tersine hayalleri de onlarla birlikte büyür. Birbirinden farklı gelinlik modellerinin yer aldığı gelinlik dünyasında ise hayallerimize hiç uymayan bir gerçeklikle karşılaşabilmekteyiz. Hayallerimizi süsleyen kabarık etekli bir gelinlik ile prenses hissetmek yerine çok kilolu hissetmek istemiyorsak bedenimizi iyi tanımalı ve kabul etmeliyiz. Bakalım, hangi kızımız kendine nasıl bir gelinlik seçmeli?

Vücut Tipine Göre Gelinlik: Elma Tipli Gelinlikler

Elma Tipli Gelinlikler

Dilim dilim olsa iyi de bütün hali ile bizi strese sokan bir vücut tipi olabiliyor. Ama unutmayın. Siz olduğunuz gibi güzelsiniz. Hatta böyle olduğunuz için güzelsiniz. Yaradılışınızdan ötürü de düğününüzde prenses olmayacak değilsiniz. Tek yapmanız gereken modaya veya hayallere göre değil, bedene göre bir model seçmek.

Çok kabarık bir gelinlik hayaliniz varsa bunu unutmanızı tercih ederiz. Sizin en gözde yeriniz göğüsleriniz. O çırpı kızlardan sizi ayıran özellik dolgun göğüslerinizi ön plana çıkaracak, kararında bir dekolte gelinlik modeli seçebilirsiniz. V yaka gelinlik modelleri uygun düşecektir. Etek kısmı için ise A kesim oldukça ideal. Hem kabarık gelinlik hayallerine de yakın bir tercih olur. Elma tipi vücuda sahip kadınlarımız helen modeli gelinlik modelini de oldukça güzel taşır. Asaleti yansıtan bu modeller karın ve kalça bölgesini gizlemede de oldukça başarılıdır. Kaçınılması gereken modellerin başında da vücudu saran ve saten gibi kumaşlara sahip gelinlikler geliyor.

Armut Tipli Gelinlikler

Türk kadınının genetiğinde var geniş basenler. Sizin de omuzlarınız kalçanıza göre dar kalıyorsa armut tipi vücuda sahipsiniz demektir. Bu orantısızlığı gizlemek için ise kayık yakalı veya drapeli modellerle omuz bölgesini geniş gösterebilmek mümkün. Kalça ve basenin genişliğini gizlemek için ise kabarık gelinlikler günümüzde oldukça moda ve ideal. Balık modelleri geniş alt bedeni daha da göz önüne çıkaracağından kaçınılması gereken modeliniz diyebiliriz. Ama yarım balık modeller ile kalçanın yuvarlak hatlarını avantaja çevirebilirsiniz de.

Armut Tipli Gelinlikler

Boyu veya Bacakları Kısa Gelinler

Vücut yapınızdan ziyade boydan yana şansı gülmemiş olan gelinlerimiz için de kendilerini şahane hissettirecek modeller bulmaları mümkün. Bacak boyu üst bedenine oranla kısa olanlar için yüksel bel gelinlikler tam bir kurtarıcı olabiliyor. Aynı durum, bacak boyu fazla uzun olan gelinler için de tersini gerektiriyor. Düşük bel gelinlik modelleri ile üst bedenin zarafetini arttırmak mümkün. Kısa boylular nasıl gelinlik giymeli derseniz mini veya asimetrik etekli gelinlikler avantaj sağlarken, uzun boyluların uzak durması gereken bir model olabiliyor.

Vücut tipine göre gelinlik: Ne Giyse Yakışan Gelinler

vücut tipine göre gelinlik

Orantılı ölçü olarak omuz ve kalça genişliğinin orantısından bahsedilir. Bu tip vücuda sahip olanlar, boyları da müsaitse elbette, vücut tipine göre gelinlik modelleri seçmeden ne isterse giyebilir. Balık modellerini iyi taşıyan bu vücut tipinde, boy kısa ise beklenen etkiyi alamayabilirsiniz. Yarım balık veya kabarık modeller daha uygun olabilir. Bel oyumu fazla olmayan gelinler, bir kemer illüzyonu veya dantelle asimetrik/üçgen desen yaratılmış modelleri kullanabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica