Kadın.Net

Göz Bakımı

Göz Bakımı

Gözünüzün çevresindeki hassas bölge, yaşlanmanın belirtilerini ser­gilemeye başlayan ilk yerdir. Ancak yoğun yağlar ve nemlendiriciler kullanarak bu sorunla başa çıkaca­ğınızı sanmayın. Çünkü bu tip ürünler genellikle göz bölgesi için fazla yağlıdır. Ayrıca göz damarları­nı tıkayarak şişkinliğe sebep olabi­lir. Gözün çevresindeki hassas böl­ge özel ilgi ister çünkü yüzdeki en ince deri buradadır. Bu da nemli kalabilme özelliğinin daha az oldu­ğu anlamına gelir. Ayrıca göz çevre­sinde bulunan az miktarda yağ be­zi, bölgenin kurumasını hızlandırır. Kısacası cildin bu bölgesi, esnekli­ğini ve dayanıklılığını kolaylıkla kaybedebilir.
Bir göz bakım uygulaması seçmek
Seçebileceğiniz sayısız ürün olma­sına karşın, önemli olan size uygun olanı bulabilmenizdir. Jel bazlı ürünler genç veya yağlı ciltler için uygundur ve cildi rahatlatır. Yine de kadınların çoğu, hafif göz krem­lerinin ve balsamların daha etkili olduğunu düşünmektedir.

Göz bakımını uygularken ürünü çok az miktarda kullanmaya özen gösterin. Düzenli olarak küçük miktarlarda uygulamak bir anda  çok fazla sürmekten daha iyidir. Kremi parmakların en güçsüzü olduğundan cildinizi yormayacak olan orta parmağınızla uygulayın. Bu cildinizin daha dayanıklı olma­sını sağlayıp bu bölgede erken kırı­şıklık görülmesini engelleyecektir.

Şiş gözleri engellemek

Bu, hepimizin başlıca güzellik ve bakım so­runlarından biridir. Aşağıdaki öne­riler sorunu çözmenizde yardımcı olabilir:

• Göz kremini uygularken cildinize, yüzük parmağınızla, hafifçe vurun. Bu, fazla sıvının dağılmasına yar­dımcı olacaktır.

•  Kremleri buzdolabında saklayın, soğuk krem, şişkinlikler üzerinde daha etkili olabilir.

• Gözlerinizin alt bölgesine ince pa­tates dilimleri yerleştirin. Patatesin içindeki nişasta cildinizin sıkılaşmasını sağlar.

•  Küçük bir kâseyi buzlu su veya buz gibi soğuk sütle doldurun. İki parça pamuğu içine batırın ve göz­lerinizin üzerine koyarak uzanın. Pamuklar ısındıkça değiştirin. 15 dakika boyunca devam edin. Bu bakım, şişkinliği alır ve gözdeki be­yaz kısmın parlamasını sağlar.

A Gözün çevresindeki cilt yumuşak ve hassastır. Bu nedenle göz çevresine kremi yumuşak hareketlerle uygulamalısınız.

A Gözleriniz için özel kompreslerden ev yapımı terapilere kadar çok çeşitli tedaviler uygulayabilirsiniz.

Soğuk salatalık

Bu çok hızlı ve kolay bir bakımdır. Her bir gözün üzerine bir dilim sa­latalık yerleştirin. Arkanıza yaslanın ve 15 dakika dinlenin. Salatalık göz çevresindeki bölgeyi rahatlatacak ve yumuşatacaktır.

Bitkisel göz tedavileri

Gözünüze uygulayacağınız bir kompres onları dinlendirecek, şiş­kinliğe ve kaşıntıya son verecektir.

Rezene özü

10 mi rezeneyi 300 mi saf suda 30 dakika kaynatarak rezene özü elde edin. Soğumasını bekleyin ve içine  batırdığınız pamukları gözlerinize uygulayın.

Çay poşeti bakımı

Çayı hazırlayın ve soğuduktan sonra çay poşetlerini gözlerinize uygula­yın. Papatya, yorgun gözler için uy­gundur. Hint çayındaki mazı otu ise cildi sıkılaştırır.

Gül suyu

Gül yaprakları ve saf sudan oluş­muş karışımın içine pamukları batırıp gözlerinize uygulayın.

Hangi göz bakımını uygulamaya karar verirseniz verin, uzanmak ve rahatlamak için en az 10 dakika ayırmanız önem taşır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica