Kadın.Net

Yüz Masajı

Yüz Masajı

Cildinize nemlendiriciyi nokta hâlinde dağıtın. Şişlikleri yok etmesi ve cildinize canlılık vermesi için ayrıca masaj da uygulayabilirsiniz.

A 1 Alnınızın ortasından başlayarak parmak uçları­nızla küçük daireler çizin. Yavaşça şakaklarınıza kadar 3 kez bu hareketi uygulayın.

A 2 Kaşlarınızla burnunuz arasındaki oyuğa par­mak uçlarınızla bastırın. Bu hareketi 3 kez uygula­yın.

A 3 Bir kâseyi veya yüz yıkama kabını sıcak suyla doldurun. Kafanıza örttüğünüz bir havluyla buharın üzerine eğilin. Buharın 5 dakika için cildinizi ısıtma­sına ve yumuşatmasına izin verin.

A 4 Kaş kemiklerinizden başlayıp burnunuzun üzerine kadar parmaklarınızı gezdirin. Hareketi 5 kez tekrarlayın. Gözün çevresindeki cilt en hassas bölgedir ve stresin işaretleri ilk olarak bu bölgede görülür. Bu nedenle, bu bölgeye, yumuşak bir ma­saj uygulamanız çok önemlidir.

A 5 Burnunuzun her iki yanından başlayın ve daireler çizerek yanaklarınızdan çenenize doğru inin. Çene bölgesine özel ilgi gösterin. Bu hareketi 5 kez tekrarlayın. Son olarak göz altı bölgenizi, kırışıkları ve çizgileri engellemek için, göz kremiyle hafifçe rahatlatın ve cildin yumuşak olmasını sağlayın.

A 6 Bir parça pamuğa yüz losyonu veya ev yapı­mı bir tonik sürün ve burun, çene, alın gibi yağlı bölgelere uygulayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica