enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Cilt Analizi

Cilt Analizi

Doğru bir cilt bakımı için cilt analizi yaptırarak cilt tipinizi belirlemeniz gereklidir. Cilt tipinizi belirledikten sonra cildinize ugun ve gerekli bakımı yapabilirsiniz. Diri cilde sahip olmak için 1 saatini cildinize ayırmayı ihmal etmeyin. Bir çok yerde kısa bir süre içinde cilt analiziniz yapılır ve cilt tipinize uygun bakım uygulanır. Cilt tipinizi belirlemeniz kendinizi tanımanızda büyük bir adım olacaktır ve kullandığınız el kremini seçerken yüz kremini seçerken cildinizin ihtiyacı olan ne ise o yönde krem almış olursunuz. Cildinizin analizini bazı eczanelerde yaptırabilirsiniz veya kozmetik ürünler satan mağazalarda cilt analizi yapılmaktadır. Cilt analizine gitmeden önce kendi cildinizi evde bir kaç adımda öğrenebilirsiniz.

Cilt Analizi

Yağlı Cilt:  Yağlı cilt çoğunlukta parlak ve gözenekleri açık olan cilt tipidir. Sivilceye oldukça yatkın olan bu cilt tipinin tek avantajı daha geç kırışmasıdır. Yağlı cilt yumuşak bir mendil ile silindiği zaman mendilin üzerinde lekeler bırakır. Hasta cilt olarak tabir edilen yağlı cilt sivilce çıkarmaya en yatkın cilt tipidir. Sürekli bakım isteyen bir cilt tipidir. Yağlı ciltlere uygun temizleyici ve nemlendirici kullanılmalıdır. Günlük yağlı cilde bakım su ve sabun ile yapılmalı ve mümkünse kükürt sabun kullanılmalıdır.

Kuru Cit:  Gergin, saydam ve ince cilt tipine kuru cilt denir. Bazı kuru cilde sahip olanlarda kılcal damarların görülmesi bile mümkün. Yumuşak kağıt mendil ile silindiği zaman mendilde leke kalmaz. Pul pul soyulan bir cilt tipidir. Kuru cilde sahip olan kişilerin özel bir bakım yapması gereklidir. Kuru cilt sıcak su, sabunla ve kireçli suyla yıkanmamalıdır. Geceleri uyumadan önce kuru cilde sahip olan kişiler badem yağı sürmelidir.

Karma Cilt:  Yanaklar kuru, çene, burun ve alın yağlı olan cilt tipine karma cilt denir. En çok rastlanan cilt tipine karma cilt denilir. Diğer cilt tiplerine göre bakımı oldukça zordur. Bakımının zor olmasının nedeni ise kuru olan kısma kuru cilt için bakım yağlı olan kısma da yağlı cilt için olan bakım uygulanmalıdır. Bu nedenle bakımı en zor cilt tipidir ve en sık rastanan cilt tipidir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica