Kadın.Net

Porselen Makyaj

Porselen Makyaj

Yurt dışında porselen makyaj diye bir tanım yoktur. Porselen makyaj; oyuncak bebek makyajı gibi makyajlarda yani kostüm makyajı gibi makyajlara, gerçekten bebeğe benzemeniz gereken makyajlarda kullanılıyor. Çok nadiren de olsa kusursuz makyaj tanımı olarak kullanılıyor. Fakat burada kullanılan ürünler bizim bildiğimiz porselen makyajında kullanılan ürünler değil. Şimdi size ışıktan bahsetmek istiyorum. Televizyonlarda yüksek teknolojik ışıklar kullanılıyor. Dolayısıyla televizyon ekranında kullanılan veya fotoğraf makinası flaşı çok yüksek ışık veriyor. Cildinizle ışığı yansıtan veya arada kalkan olarak kullanılan bir şey yoksa damarlarınıza kadar gösterdiği için çok korkunç ve çirkin bir görünüm sağlanır. İnsan derisi geçirgendir ve ışığı geçirir. Dolayısıyla o yüksek spot ışıkları yüzünüze vurduğunda cildinizdeki damarlarınız kötü bir şekilde gözükür. O yüzden eskiden bunun için kryolan suprocolor kapatıcılar kullanılıyordu. Bunlar tamamen arada bir kalkan görevi görüyorlardı. Yani kalınlığından dolayı ışık geçirilmiyor ve dolayısıyla da cilt size pürüzsüz gözüküyordu. Fakat yakından bakıldığında o ciltlerde kalın tabaka halinde hatta bütün yüzün ifadesini yok eden bir makyaj oluyordu.

Porselen Makyaj

Porselen makyaj denildiğinde bizde kullanılan ürünler tanımlanıyor. Yani porselen makyaj yapıyorum diyen kuaför makyözleri tamamen tv stick dediğimiz sahne sanatları için üretilmiş yani yüksek ışık altında veya performansa göre terlediğiniz, atladığınız, koşturduğunuz, dans ettiğiniz halde yüzünüzden akmaması gerektiği için üretilen ürünleri tercih ederler.

Porselen Makyaj (1)

Şimdi ise televizyonda bizim pürüzsüz gördüğümüz makyaj artık kozmetikte HD teknolojisi sayesinde tabaka halinde gözükmeye başladı. Ekranlarımızda full hd olarak izlediğimiz şeylerde piksel sayısı küçüldü ve biz artık gözeneklere kadar görmeye başladığımızdan makyajın da tabaka halinde yapılmış olduğunu görmeye başladık. O yüzden artık çok ince yani ışığı yansıtan ürünler üretilmeye başlandı. Yüzünüze ışık geldiğinde onu yansıttığında yüzünüz daha pürüzsüz gözüküyor.

Porselen Makyaj (2)

Artık fondötenlerin çoğu zaten kalıcılar. Üzerine bir de makyaj sabitleyici ürünler sıktığınızda daha da kalıcı bir cilt bakımı oluyor. Dünya doğallıktan yana. Cildinizi daha doğal gösterecek ürünler kullanın. Artık neredeyse hepsi ışığı çok güzel yansıtıyor. O yüzden kalıp gibi ürünlerden uzak durun. Mümkünse porselen makyaj yapan yerlere gitmeyin.

Porselen Makyaj (3)

Televizyonlardaki o porselen makyajdan istiyorsanız Make-Up Forever’ın Hd fondöteni gibi ürünler artık popüler. Onlar cildi diğerlerinden çok daha pürüzsüz ve kendi doğal canlılığında gösteriyor.

Porselen Makyaj (5)

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica