Kadın.Net

Cilt Alt Tonu Nasıl Anlaşılır?

Cilt Alt Tonu Nasıl Anlaşılır?

Cildimizin alt tonu nedir? Ben zaten sarışınım, kumralım diye yanlış bilenler için düzelteyim. Cildinizin tonu; kumral, esmer, sarışın vs. diye değişiyor. Fakat her kumralın da beyazın da bir alt tonu vardır. Ya worm ya cool ya da nötrdür. Cool soğuk, worm sıcak ve nötr de ikisinin arası demektir.

Cilt Alt Tonunuzu Bilmeniz Neye Yarar?

Cildinizin daha sağlıklı ve ışıltılı gözükmesini sağlar. Gözlerinizin daha sağlıklı, daha aydınlık ve parlak gözükmesini sağlar. Saç renginiz cilt alt tonunuza göre belirlendiği takdirde saçlarınızın daha ışıltılı, daha sağlıklı gözükmesini sağlar.

Cilt Alt Tonu Nasıl Anlaşılır

Cilt Alt Tonumuzu Nasıl Anlayabiliriz?

1-) Bilek Testi Yöntemi: Bileğinize damarlarınızı görebileceğiniz yerden, şakaklarınızdan veya vücudunuzda, ellerinizin üzerinde en çok damarlarınız nerede belli oluyorsa oraya bakmanız. Damarlarınız yeşil gözüküyorsa sıcak cilt alt tonuna sahipsiniz. Damarlarınız mavi gözüküyorsa soğuk cilt alt tonuna sahipsiniz. Damarlar neden mavi gözükür derseniz eğer deri altı yağ tabakası küçük dalga boyundaki ışığı yutar ve yüksek dalga boyundaki ışıkları geçirir. Buda mavi dalga boyunu geçirir. O yüzden de damarlarımız mavi gözükür. Cildinizde eğer sarılık yoksa baktığınızda damarlarınızı mavi olarak görürsünüz. Fakat cildinizde sarılık varsa sarı sıcak bir renk olduğu için mavi ve sarı birleşir yeşil olarak gözükür.

Cilt Alt Tonu Nasıl Anlaşılır (5)

2-) Cildinizi kan dolaşımını hızlandırmak için hafif serin suyla yıkayın. Ilık suyla değil de daha soğuğa yakını tercih ederseniz daha iyi olur. Ponponlayarak kurulayın. Orada doğal kan renginiz ortaya çıkacaktır. Yüzünüze beyaz kağıt yaklaştırdıktan sonra aynaya bakın ve yüzünüz bir anda sarımsı ya da kırmızımsı gözükmeye başladıysa eğer cildiniz sıcak, eğer soğuk mavimsi ve pembemsi gözüktüyse cildiniz soğuk alt tonuna sahiptir.

Cilt Alt Tonu Nasıl Anlaşılır (1)

3-) Fular Testi: Sarı, kırmızı fuları boynunuza taktığınızda eğer cildiniz sağlıklı gözüküyorsa, fular cildinize daha fazla renk verdiyse sizin alt tonunuz sıcaktır. Mavi, mor fuları boynunuza taktığınızda sizden apayrı duruyorsa, doğal olmayan neon bir renk takmışsınız gibiyse soğuk cilt alt tonuna sahipsiniz. Tam tersi olarak soğuk cilt alt tonuna sahipseniz mavi fular sizde parlar, cildi aydınlanır. Kırmızı veya sarı taktığında ise korkunç duracaktır.

Cilt Alt Tonu Nasıl Anlaşılır (2)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica