Kadın.Net

Beta Bakterisi

Beta Bakterisi

Beta Bakterisi Nedir Hakkında Kısaca Özet Bilgi

Öncelikle beta virüsünü anlatmakla başlayalım yazımıza sizlere beta bir virüs değil bakteridir. Genellikle boğaz çevresinde görülür ve boğaz ağrısı ve tedavi edilmediği takdirde ağır sonuçları olan hastalıklara kadar sizi sürükleyebilir.
Bu mevsimde görülen solunum yolları enfeksiyonlarının % 90’ ı üst solunum yolu hastalıkları bunların da çok büyük bir kısmı virüslerle ortaya çıkıyor ama her bir virüs farklı klinik tablolar yapıyor çok değişik isimleri farklı farklı virüsler var biliyorsunuz çok ağırca bir hastalık olan grip hepimizin korktuğu grip ve grip salgınları yıllarca hepimizi endişelendirdi hele de bir anne baba olarak gripten her zaman için korkarız grip ateşli bir hastalık 4-5 gün kadar süren çok güçlü bir ateş yapıyor bazı beyne kadar atlıyor bağışıklık sistemini kırıyor öksürük zatüreye kadar varabiliyor paçavra gibi yapıyor insanı yerinden kalkamıyor. Hatta bağlar eklemler hepsi etkileniyor gerçek grip budur ama biliyoruz ki biraz burnu akanda ben grip oldum diyor aslında gerçek grip apayrı bir şey dir.

 

Beta Bakterisi

Çocukları seviyor: mikrobu tüm yaş gruplarında görüleceği gibi çoğunluk oranda ise 5-15 yaş aralığındaki çocuklarda sıklıkla görülür. Bunun nedeni ise çocukların bu yaş grubunda genelde okul gibi kalabalık ortamlarda olmasıdır bu sayede birbirine geçme olasılığı oldukça yüksektir. Beta mikrobu genelde hava yolu ile diğer bir kişiye bulaşır  bu mikrobu kapmış kişilerin sağlıklı kişilere yakın durması sonucunda da hava yoluyla geçmektedir.
Beta mikronunda belirtiler genellikle aşağıda sayacağımız tiplerde olacaktır.

işte bu yukarıda saydığımız olasılıklar doğrultusunda hastanın ağzında bademcikleri üzerinde beyaz bir zar oluşuyor. Genelde doktorlar bu beyazlamayı gördükleri zaman beta virüsünden şüphe ederler. Burada tedavi yöntemi ise hastaya boğaz kültürü yapmaktır. Bu sayede hastalık konusunda kesin bir teşhis konulabilir. Bunun yanı sıra ise kan testi için örnekler alınabilir bu sayede tam olarak hastalık saptanmış olacaktır.
Bizden size bir uyarı genellikle beta mikrobu mevsim itibariyle sonbahar ve ilkbahardır bu mevsimlerde sıcaklıklardaki değişkenlik mikrobun dağılımı konusunda etkin bir rol oynar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica