Kadın.Net

Belimizi İnce Göstermek İçin Ne Giymeliyiz?

Belimizi İnce Göstermek İçin Ne Giymeliyiz?

Bugün size beden tipine göre giyinmek konu başlığı altında belimizi nasıl daha ince gösteririz? Bu konu hakkında size birkaç tüyo vermek istiyorum.

İlk olarak yüksek belli kıyafetler giymek ile başlayabiliriz. Sezon trendlerinden bol paçalı, yüksek belli bir pantolonu giyerek, altına topuklu ayakkabı giydiğimizde sanılanın aksine belimiz kalın da olsa belimizi daha ince gösterecektir.

Bunun dışında görüntüyü kesmemek adına yüksek topuklu bir ayakkabı giydiğimizde alt bedenimiz üst bedenimizden daha uzun gözükecek ve belimiz daha ince gözükecektir.

Belimiz kalın, belimizde vurgu olsun istemiyorsak A kesim bir elbise tercih edebiliriz. A kesim elbisede de boy çok önemlidir. Belimiz kalınsa ya dizde ya da diz altında olması uygundur.

Belimizi İnce Göstermek İçin Ne Giymeliyiz (2)

Aslında beli ince göstermenin en güzel yolu anvelop elbiseler tercih etmektir. Anvelop elbiseler belimizi olduğumuzdan çok daha ince gösterir. Bunlar illüzyonlu elbiselerdir.

Belimizi İnce Göstermek İçin Ne Giymeliyiz

Sezonda çok fazla görülen boyutlu elbiseleri tercih edebilirsiniz. Ortadan geçen detaylar, kenarlardan siyah geçişlerle bedeninizi daha ince gösterebilirsiniz.

Belimizi İnce Göstermek İçin Ne Giymeliyiz (1)

Bir de vazgeçilmez olan peplumlardan yararlanabilirsiniz. Peplum o kadar çok seviliyor ki duble peplum giyenler bile var artık. Üst bedende peplum tercih ederseniz eğer beliniz ince mi, kalın mı? Bu sorunun cevabı sadece sizin aranızda kalacaktır. O yüzden renkli, cıvıl cıvıl peplum giydiğinizde, altına kalçalarınız dar, bacak boyunuz standartsa kalem bir pantolon, tayt giyebilirsiniz. Bu sayede beliniz hakkında hiçbir sır vermemiş olursunuz.

Belimizi İnce Göstermek İçin Ne Giymeliyiz (4)Kalçalar Daha Dar Nasıl Gösterilir?

A kesim bir elbisenin etek boyunu kısa tutarak, altına topuklu ayakkabı giyerek aslında kalçalarımızı daha dar gösterebiliriz.

Belimizi İnce Göstermek İçin Ne Giymeliyiz (3)

Yapılan en büyük hatalardan biri kalçalı bayanların bol kesimli kıyafetler tercih etmeleridir. Dar kesimli kıyafetlerden de uzak durmaları gerekiyor. Bu da yanlıştır. Tayt kesinlikle giymemeleri gerekiyor. Ne dar ne bol, dikine çizgili pantolonlar giyerek, altına topuklu ayakkabıyla gayet güzel bir kombin yapabilirsiniz. Dikine çizgili pantolonun üzerine gömlek giyerek, biraz da aksesuar takarak ilgiyi üst bedene çekebilirsiniz.

Alt bedenle ilgili sıkıntı olduğu için üst beden bizim için daha güzel bir oyun alanıdır. Üst bedende desen, dekolte, aksesuar tercih edebiliriz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica