Kadın.Net

35.Hafta Hamilelik

35.Hafta Hamilelik

Gebeliğin 35. haftasında bebeğin boyu artık 46 cm civarına ulaşır. Kilosu 2500 grama ulaşan bebek, genelde uyuyarak vaktini geçirmeye devam ediyor. Bebeğin en son gelişimini tamamlayan akciğerleri de artık gelişiminin son evresinde.
Hamileliğin 35 haftasından itibaren rutin kadın doğum uzmanı kontrollerinizi artık haftada bir giderek sıklaştırmanız gerekir. Buradaki asıl amaç her hafta kadın doğum doktorunuza gittiğinizde non stres test uygulamasını yaptırmaktır. Non stres testi ile bebeğin kalp atış sesleri kaydedilir ve rahim kasılmaları kaydedilir. Nın stres testi genelde 20 dakika kadar sürer ancak eğer test yapılırken bebek uyuyorsa test süresi uzayabilir veya tekrar yapılabilir.
35 hafta gebelik
Bunun yanında ultrason ile bebeğin amniyos mayi durumu gözlenir. Sonuçların ikisininde normal çıkması durumunda haftaya tekrar kontrele çağırmak üzere randevu verilir. Bu aşamada suyun gelmesi halinde, sancıların artması ve sıklaşması halinde, bebek hareketlerinin azalması halinde hiç vakit kaybetmeden hızla doktora haber verilerek hastaneye gidilmesi gerekir. 35. haftada doğum sancıları başlamış olsa da özel durumlar haricinde sancılar durdurulmaz. Bu ana kadar ters duran bebek artık baş gelişi pozisyonuna döner. Enderde olsa bazı bebekler bu evrede baş geliş şeklini almazlar bu durumda da sezaryen doğum gerçekleştirilir.
Bu evrede anne çatı darlığı kontrol edilir. Bazı annelerde kemik yapısı normal doğuma izin vermeyecek şekildedir. Bu durum 35.haftalarda tespit edilebilir ve çatı dar ise sezaryen doğum tercih edilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica