Kadın.Net

Yüzük Kullanımının Püf Noktaları

Yüzük Kullanımının Püf Noktaları

Yüzük aslında çok önemli bir aksesuardır. Eski anlayışa göre çok değişen bir şeydir. Küçük eller büyük yüzük takmamalı, büyük eller küçük yüzük takmamalı gibi bir şey yok artık. Hangi parmağa neyi takıyorsanız kendinizi ona göre belirtiyorsunuzdur. Başparmağa yüzük takmak otoriter bir tipi belli eder. Tüm parmaklara yüzük takmak eldeki hareketleri daha da belirginleştirir, konuşurken daha altı çizili bir imaj verebilir. Dudağa kırmızı ruj sürmekle aynı gibi. Ellere bakımlıysa eğer yüzük takılması gerektiğini düşünüyorum. Bir bakım olması gerekiyor. İlla parlak renk oje ya da koyu renk oje sürmeniz gerekmiyor. Çünkü parmağınıza yüzük taktığınızda ilgi elinizde olacaktır. Bakımlı ellere, kremli ve güzel ellere yüzük takılması gerektiğini düşünüyorum.

Yüzük Kullanımının Püf Noktaları (2)

Son moda da küçük parmağa yüzükler var. Bütün parmaklara yüzük takmak var. Tek elinize üçlü yüzük takıyorsanız olmaz. Öteki tarafınıza da bir şey takıyor olmanız lazım. Çünkü burada denge söz konusudur. Bilezik takıyorsanız küçük bir yüzük takmanız lazım. Saat takıyorsanız küçük bir şey kullanıyor olmanız lazım. Çünkü onlar birbirine yakın ve birbirini seven aksesuarlardır.

Yüzük Kullanımının Püf Noktaları (1)

Küpe Kullanımının Püf Noktaları

Küpe çok ince, çok dikkat edilmesi gereken bir konudur. Çünkü en son noktada insanların suratına bakarak konuşuyoruz. En çok dikkat ettiğimiz gördüğümüz alan suratlarıdır. Küpeyi tamamen kulak şeklinize göre yapıyorsunuz. Kulağınız biraz kalkıksa yani kepçeyse ona göre saçlarınızın arasından parıldayacak bir küpe kullanmanız gerekiyor. Ucu havada, kulak memesi kısmı yapışıksa yani yarı kepçeyse o zaman hafif sallantılı küpeler tercih etmelisiniz. Çünkü tepesiyle ucunun dengesinin sağlanması gerekiyor.

Kulak memesi çok önemli bir ayrıntıdır. Kulak memenin büyükse eğer kulak memenizi dolduracak, orantı sağlayacak, onun çok boş, geniş bir alan olduğunu göstermeyecek, daha büyük tonda bir küpe kullanmanız gerekecektir. Mutlaka tek taşınızın bile biraz daha ebatlarının büyük olması gerekir. Koyu renk üç boyutlu küpeler de tercih edebilirsiniz.

Yüzük Kullanımının Püf Noktaları

Kulak memeniz yapışıksa daha ufak, minicik, küçük küpe tercih etmelisiniz. Bu arada en dikkat etmeniz gereken noktalardan bir tanesi kulak deliğinizin tam ortasında olmasıdır. Çünkü bozuk olursa o küçük taktığınız küpeler çok yamuk durur. O yamukluk da acayip moral bozar.

Yüzük Kullanımının Püf Noktaları (3)

Kulağınız güzel, ufaksa eğer küpenizi en güzel yerinizi göstereceğiniz bir şey gibi kullanmalısınız. Yoksa küpeyi sizin elmacık kemiğinizi yaratacak, saçlarınızın arasında bir ışık yaratacak, dişinizi belirginleştirecek, size bir renk verecek bir şey olarak kullanmalısınız.

 

0/5 (0 Reviews)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica