Kadın.Net

Yüz Lekeleri için Çözüm

Yüz Lekeleri için Çözüm

Yüzdeki lekeler pek çok dış faktörden kaynaklı olarak meydana gelebilir. Yazın hassas ciltlerin güneş koruması kullanmadan güneşe çıkması ve denize girmesi güneşin zararlı etkileri nedeni ile lekelenmeye neden olabilir. Bazen de doğum lekeleri denilen doğumdan kaynaklı lekeler meydana gelebilir. Ve vücutta protein fazlalığı ilerleyen yaşlarda lekelenme meydana getirebilir. Yüz lekelerinize evde doğal çözümler bulabilmeniz mümkündür. Ev yapımı bazı maskeler ve nemlendiriciler lekeler üzerinde çoğu kez işe yarar. Yüz lekelerini azaltmak, iyileştirmek hatta yok etmek için birkaç damla hint yağı ile E vitamini kapsülünü karıştırarak evde hem etkili hem de doğal bir ürün elde edebilirsiniz. Lekeler üzerinde etkili olacak bu ürün aynı zamanda etkili de bir nemlendiricidir.
Limon suyu ile sirkenin de yüzdeki lekeleri açma özelliği vardır. Sirke ve limonda bulunan doğal asit sayesinde lekeleriniz çok daha az görünür hale gelebilir. Bu ürünlerdeki asit her ne kadar doğal da olsa suyla inceltilmeden direkt olarak cilde uygulanmamalıdır. Limonu ve suyu eşit miktarda suyla incelterek bir pamuk yardımı ile lekelerinizin üzerine sürebilirsiniz. Aşırı asidin cildinize zarar vermemesi için su kullanılması önemlidir ve cildinize zarar vermeyeceğinden emin olmak için bu ürünleri ilk olarak bileğinizin iç kısmında test etmelisiniz. Leke açıcılar arasında ham patates ve soğan da kullanılmaktadır. Lekeli cildinizin üzerine dilimlediğiniz ya da halkalar şeklinde doğradığınız patates ve soğan dilimlerini koyabilir ya da bu sebzelerin suyundan faydalanabilirsiniz. Suyunu posasından ayırmak için bir mutfak robotu kullanabilirsiniz.

Yüz lekeleri için çözüm

 Cilt Lekeleri için Maske

Sebzelerin faydaları hiçbir zaman bitmez. Lekeler için size yine doğal olan bir ürün önereceğiz. Avokado, yüz lekelerinden etkili doğal ürünlerden biridir. Yüzdeki lekeleriniz için çok rahat avokado maskesi uygulayabilirsiniz. Aloe vera jel de lekelerinize etki edeceği gibi, cilt yanıklarında kesik ve sıyrıklarda cildi besleyip yenileyerek iyileşmesini sağlayacaktır. Günde iki kere lekelerinizin üzerine aloe vera jel sürerek iki ay kadar bir zaman içinde etkiyi gözle görebilirsiniz. Hint yağından az önce bahsetmiştik ama hint yağını e vitamini kapsülü olmadan yalnız da kullanabileceğinizi belirtmemiştik. Gece yatmadan önce lekelerin üzerine hint yağını sürün ve sabaha kadar kalmasını sağlayın. Ayrıca günde iki kere hint yağını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yüz lekelerinin görünümünü azaltmaya yardımcı bir diğer doğal ve etkili ürün de elma sirkesidir. Sirkenin faydaları saymakla bitmez. Bunlardan biri de leke azaltma özelliğidir.
Elma sirkesi içindeki asit özü sayesinde cilde doğal bir peeling etkisi sağlayacaktır ve cildinizi ölü hücrelerden de arındıracaktır. Günde bir kere lekelerin üzerine uygulayacağınız elma sirkesi her defasında leke üzerindeki ölü katmanı da kaldıracağı için lekeleri çok büyük oranda azaltacaktır. Elma sirkesi de asidik bir ürün olduğu için yine suyla incelterek, pamuk yardımı ile lekelerin üzerine sürülmelidir. Ve mucize ürün sarımsak, kokusu bir miktar rahatsızlık verir ama eşsiz bir üründür. Sarımsağı dilerseniz ortadan ikiye keserek, cildinizdeki lekeler üzerinde gezdirebilir ya da suyunu pamuk ile lekelerinizin üzerine sürebilirsiniz. Bu uygulamayı günde iki defa en az 30 dakika uygulamalısınız. Biraz sabırlı v ısrarcı olduğunuz taktirde 6 ile 8 hafta sonunda etkiyi kolaylıkla görebileceksiniz.
Lekelerin oluşumunda güneş hiç de masum değildir. Lekelerin çoğu güneşin zararlı UV ışınlarından kaynaklanır. Bu nedenle yazın market alışverişine giderken dahi koruma faktörü kullanmayı ve günde bir iki kere korumayı tazelemeyi ihmal etmeyin. Koruma faktörlü kreminizi yazın havuz ve deniz kenarındayken asla ihmal etmeyin. Bu sayede hem leke oluşumundan hem de yaşlanmanın etkilerinden korunmuş olacaksınız. Evdeki nemlendirici kremler ile lekeli bölgeye masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırıp koyu lekelerin görüntülerini minimum seviyeye indirebilirsiniz. Siz önerdiğimiz yöntemler her ne kadar doğal yöntemlerde olsa cildinizdeki hassasiyete ve reaksiyona karşı, kullanmadan önce lütfen bileğinizde test etmeyi unutmayın.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica