Kadın.Net

Vücut Tipine Göre Giyinmek Nasıl Olmalıdır

Vücut Tipine Göre Giyinmek Nasıl Olmalıdır

Geçmişten günümüze kadar giyim, hem en önemli hem de seçimi en zor konular arasında yer almaktadır kadınlar açısından. Güzel görünmenin yanı sıra vücut tipine göre giyinerek vücudumuzda beğenmediğimiz bölgeleri kapatabilir ve kendimizi daha iyi hissedebiliriz. Bu anlamda da bize yardım edecek unsurlar Vücut Tipine Göre Giyinmek tüyoları olarak karşımıza çıkmaktadır. Haydi hep beraber bu tüyolara göz atalım.

Armut Vücut Tipine Göre Giyinmek

Vücut Tipine Göre Giyim şekli nasıldır

Eğer vücudunuzun üst bölümü oldukça ince göğüsleriniz küçük ve kalçalarınız geniş ise armut vücut tipine sahipsiniz demektir. Bu durumda yapmanız gereken ilgiyi vücudunuzun üst kısmına çekecek kıyafet seçimi yapmak ve çok dar kıyafetlerden kaçınmak olacaktır. Renkli üstler giyebilir ve üst kısımda bol aksesuar kullanabilirsiniz. Ayrıca incecik belinizi ortaya çıkaracak kalın kemerler ve kıyafetinize uygun ayakkabılar modaya uygun olarak kurtarıcınız olabilir.

Elma Vücut Tipine Göre Giyinmek

Elma vücut tipinin en önemli özelliği kalın bir bel ve bel çevresine yakın basenin olmasıdır. Bu vücut tipinde kilolar karın çevresinde toplanacağı için dikkatler karın bölgesinden uzaklaştırılmalıdır. Bunun içinde dikkatler kol ve bacaklara çekilecek kıyafetlere yoğunlaşılabilir. Örneğin; üst kısmı bol gömleklerin altına dar kalem etek giyilebilir veya tunikler tercih edilebilir. Fırfırlı yakalı bluzlar gibi üst kısmı abartı detaylı kıyafetlerden mümkün olduğunca kaçınılmalıdır.

Vücut Şekline Göre Giyinmek Nasıl Olmalıdır

Oval Vücut Tipine Göre Giyinme

Büyük göğüsler, geniş üst kısım, yuvarlak alt bölge ve ince bacaklara sahipseniz oval bir vücut yapısına sahipsiniz demektir. Bu vücut yapısına göre giyinirken dikkat edilmesi gereken mükemmel olan kalça ve bacaklarınızı ön plana çıkarmaktır. Bunun içinde v yakalı kıyafetler tercih edebilir, kısa etekler giyebilir ve ince dikey çizgili kumaşları seçebilirsiniz.

Vücut Tipine Göre Giyinmek

Elmas Şeklinde Vücut Tipine Göre Giyinme

Elmas tipli kadın vücudu, kavisli bir yapıya sahip olmakla beraber en önemli özellikleri ince bir omuz ve geniş kalçalardır. Bu vücut tipine göre de dikkat edilmesi gereken en önemli detaylar üst bedeninizin daha ince olmasından dolayı üzerinize oturan bluzlar, ceket seçiminde de kalçanıza doğru bollaşan ceketleri tercih etmeye özen gösterebilirsiniz. Özellikle cepli pantolonlar ve pileli eteklerden uzak durmaya özen göstermelisiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica