Kadın.Net

Tüp Bebek Tedavisinde Başarısızlık Sebepleri

Tüp Bebek Tedavisinde Başarısızlık Sebepleri

Tüp bebek tedavisi sonucunda başarısızlığın bir çok farklı sebebi olabilir. Bunlardan biri tüplerin tıkalı ve içersinin sıvı ile dolu olması olarak tabir edilen Hidrosalpinks hastalığı olabilir.
Tüp bebek tedavisi hem maddi açıdan hem manevi açıdan zorlu bir dönemdir. Tüp bebek tedavisi aşamasında başarızlığa neden olabilecek etkenler belirlenmeli ve öncelikle bu nedenler tedavi edilmelidir. Tüp uçlarının tıkalı olması ve içlerinin sıvı ile dolu olması hallerinde başarızlığın ortaya çıktığı yapılan araştırmalar sonucunda tespit edilmiştir. Hidrosalpinks tek yanlı olsa bile başarısızlığa sebep olabilir.
Tüp bebek tedavisi öncesinde tüplerin alınması, yumurtalıkların kanlanması elde edilecek cevabın bozulup bozulmadığı uzun bir müddet tartışılmıştır. Lakin bütün yapılmış olan çalışmalar, tüplerin alınmasının hamilelik oranlarını ev elde edilmiş olan yumurta sayısını etkilemediği gösterir.
Tüp Bebek Tedavisinde Başarısızlık Sebepleri
Hidrosalpinksin içinde var olan sıvının tüp bebek tedavisinin başarısızlığını nasıl etkilediği henüz tam olarak belirtilmemiştir. Söz konusu sıvının rahime doğru ilerlemesinin embriyonun rahim içinde tutulmasını engellediği düşünülmektedir.
Hidrosalpinks şikayeti her ne kadar tüp bebek edavisi öncesinde tedavi edilmesi gerekse bile, tüp bebek tedavisi esnasında da tespit edilip tedavi edilebilir. Bu tür durumlarda bütüne mbriyoların dondurulması tavsiye edilir. Embriyo transferi de hidrosalpinks tedavisinden sonra tedavisi yapılmalıdır. Aynı durum rahim içinde sıvının görülmesi durumundada geçerlidir. Hidrosalpinks tedavilerinde tüplerin alınması, tüplerin açılması, tüplerin bağlanması, ultrasonla tüp içindeki sıvının boşaltılması gibi bazı yöntemlerde önerilir. Zira hidrosalpinks tüp bebek tedavisindeki başarıyı yarı yarıya azaltır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica