enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Takı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Takı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Kadınlarda Kıyafete Göre Takı Seçimi

Kıyafete göre takı seçimi aslında kıyafetin özelliklerini belirtmek için olmalıdır. Mesela omuz bölgesinde bir drapesi varsa ya da bel bölgesinde bir özelliği varsa onları vurgulayacak kolyeler, iğneler ya da bilezik ve yüzükler o tarafınızı vurgulayabilir. Bu arada belinizi çok göstermeyen bir kıyafet de olabilir. Belinizi belirtmeyen daha bol kesim bir kıyafet. O zaman kollarınıza koyacağınız bilezikler ya da yüzükler gene sizin belinizi daha ince gösterecektir. Aslında kıyafete göre değil de vücut yapısına göre olmuş oluyor.

Kıyafetiniz tek parça ve koyu renkse, saçlarınız da açıksa yine kulağınıza takacağınız bir renk oradaki o tek parçalığı bölecektir ve bir ışık oyunu olacaktır. Aslında takılar insanlarda ışık oyunlarına yardımcı olurlar. Işık farklı gelsin ve orada bir heyecan yaratsın, gölge yapsın, parıltı yapsın diye.

Erkeklerde Kıyafete Göre Takı Seçimi

Aslında erkek kadın ayrımı yapılmaması gerekiyor. Fakat erkekler daha çok hatıra, kendi sevdiği şeyleri takmak isterler. Mesela artık saat takan insanlar da değiliz. Saat takan bir erkek demek ki aksesuar seviyor diye bir fikir ediniyoruz. Çünkü artık herkes cep telefonu kullanıyor. Bir de sıkılgan erkekler var yüzük bile takamıyorlar. Bir de çok disiplinli erkekler vardır. Her şeyine göre saati, kol düğmesi, kravatı ayrı olan. Erkek de çok daha fazla ayırt edilebiliyor bu durum. Kol düğmesi takan bir adamın mesela ütüye çok dikkat ettiği, ütüyü kontrol eden bir erkeğin de çok ince ayrıntılara giren, mükemmelin peşinde olan ve çalışırken de sizi zorlayabilecek birisi olabileceğini tahmin edebilirsiniz.

Fakat yeni takılar var. Gençler çok kullanıyorlar. İpler sarıyorlar, birkaç şeyi birlikte kullanıyorlar, sporcuysa takımlarının iki rengini bir arada kullanıyorlar. Kadınlarla erkekleri bu konuda fazla ayırmamıza gerek yok.

İş yerinde erkeklerde kullanılmaması gereken şeyler nasıl dövmelerimizi göstermiyorsak takılarımızı da göstermememiz gerekiyor. Evlilik yüzüğünüzü, saatinizi gösterebilirsiniz.

Erkeklerin saat konusunda dikkat etmesi gerekenler; elleri ne kadar beyaz, ne kadar tüyler ortada, tırnakları bakımlı mı? Eğer değilse yüzük, bilezik ve saat takmamaları gerekiyor. Bunun yanı sıra bakımsızsa ve kötü gözüküyorsa o zaman deri bileklikleri takabilirler. Çünkü onu destekleyip, ona uyuyor.

Çok tüylü kollu bir erkeğin de saat takarak onu bölmesi olabiliyor. Çok beyazsa ve çok ince bilekliyse, elleri daha ufaksa deri kayış kullanması gerekiyor. Bilekleri çok genişse o zaman zincir kayış kullanabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica