enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Saç Dökmesilmesine Karşı Tedavi Yöntemleri

Saç Dökmesilmesine Karşı Tedavi Yöntemleri

Saç dökülmesi ve saçta kellik şikayeti ortaya çıktığın da; aktarlardan ve kocakarı ilaçlarından önce mutlaka zaman kaybedilmeden bir dermatologa danışılması önemlidir. Çünkü, saç dökülmesinin erken dönemlerinde yapılan tedaviler çok başarılı sonuçlar vermekte ve kellikten kurtarılabilmektedir. İlerleyen saç dökülmelerinde ise kıl kökleri öldüğü için daha çok cerrahi tedaviler etkili olmaktadır.
Hastanın seçtiği dermatolog;
-Saç derisinin muayenesi,
-Saç tellerinin tetkiki
-Kan tetkikleri ile
saç dökülmesinin nedeninin tespit edilmesi gerekmektedir. Yukarıda anlattığımız bir çok saç dökülmesi durumu; tedavi gerektirmez. Kötü beslenmeye veya hastalıklara bağlı dökülmeler bu durumlar ortadan kalkınca düzelme göstermektedir. Eğer tespit edilen durum ciddi bir geri dönüşsüz saç dökülmesi durumuysa , hekim hastasıyla birlikte karar vererek aşağıdaki tedavi yöntemlerinden birini düzenleyecektir.
saç dökülmesi tedavi
İlaçla Tedavi:
-Minoxidil: Solüsyon formundadır. Saçlı derideki kılcal damarları genişletir, kan dolaşımını artırır ve kıl köklerini besler. Zayıf yapıdaki kıl kökleri beslendiğinde saç dökülmesi de engellenmiş olur. Hem kadın hem erkeler tarafından kullanabilmektedir.Bu popüler çözüm reçetesiz, Rogaine adı ile satılmakta ve özellikle saç dökülmesinin ilk aşamalarında çok işe yaramaktadır.
-Finasterid: Erkek tipi kelliğin sorumlusu olan DHT’nin oluşumunu engeller. Yani, testesteronun,DHT ye dönüşümünü engeller ve böylece saç dökülmesi önemli derecede durur. İncelmiş kedi tüyü türünden saçlar kalınlaşıp güçlenmeye başlar.Daha çok erkekler için tasarlanmıştır ve tablet formundadır. Propecia adıyla pazarlanan ürün mutlaka doktor kontrolünde ve doktorunuzun belirlediği doz da alınmalıdır.
Bu ürünler saç nakli operasyonu sonrası da destekleyici olarak kullanılmaya devam edilebilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica