Kadın.Net

Mucizevi Yüz Maskeleri

Mucizevi Yüz Maskeleri

Eğer mucizeler yaratabilen bir cilt bakım yöntemi varsa o da yüz mas­keleridir. Ancak diğer cilt bakım ürünlerinde olduğu gibi burada da cildinize uygun olan ürünü seçme­lisiniz.

Mucizevi Yüz Maskeleri

Maskeleyin!

Cildinize en uygun ürünü bulabil­mek için piyasadaki harika seçe­neklerden birini seçebilirsiniz.

Nemlendirici maskeler Bunlar özellikle kuru ciltler için idealdir çünkü cildinizin nem sevi­yesini artırır. Böylece pullanma, çatlak ve çizgilerin oluşması engel­lenir. Yoğun bir nemlendirici gibi hızlı çalışır. Bir mendil yardımıyla temizlenmeden önce, genellikle ciltte 5-10 dakika kalmaları gerekir. Cildinizdeki ince tabaka, siz onu temizleyene kadar çalışmaya de­vam eder. özellikle aşırı güneş ya da gerilmeden sonra uygulanabile­cek rahatlatıcı tedavilerdir.

Çamur maskeler

Yağlı ciltler için idealdir, aşırı yağ ve kiri temizler. Açık gözeneklerin küçülmesi açısından yararlı bir yön­temdir. Parlamayı önler ve sorunlu lekeleri ortadan kaldırır. Cildinizde 5-15 dakika arasında kurur. Daha sonra basit bir şekilde yüzünüzü ılık suyla yıkayarak aynı zamanda hem ölü hücrelerden hem de kir ve kalıntılardan kurtulursunuz. Cilt için harika bir güçlendiricidir.

Soyulan (exfoliater) maskeler Pul pul dökülme etkisi gösteren maskeler, cildinize güzel bir görü­nüm kazandırabilir. Normal ciltler bile bazen ölü cilt hücrelerinin biri­kiminden şikâyetçi olabilir. Bu da solgun bir görünüm ve gelecekte si­yah noktalar gibi sorunlara yol aça­bilir. Temizleyen ve dökülen mas­keler en iyi çözümdür. Kil maskeler gibi sürülür ve kuruması beklenir. Suyla yıkadığınızda içlerindeki aşındırıcı parçalar yüzdeki birikim­leri temizler.

Arındırıcı maskeler (peeling) Her cilt tipi için uygundur. Jel cilde yayılır, kurumaya bırakılır ve daha sonra kabuklar hâlinde soyulur. Hafif formül, yağlı bölgelerin taze­lenmesini sağlar, tıkanmış göze­nekleri açar ve kuru cildi nemlen­dirir.

Jel maskeler

Bunlar yağlı ve hassas ciltler için daha uygundur çünkü mükemmel bir rahatlama ve soğuma etkisi var­dır. Basit bir şekilde jeli uygulayın, arkanıza yaslanın ve 5-10 dakika sonra yüzünüzü silin. Aşırı güneşe maruz kalınması ya da ciltte rahat­sızlık gibi durumlar için idealdir.

Yüz maskesi ipuçları

Cildiniz mevsimle birlikte değişebi­lir. Yaz aylarında yağlanan cilt, kı­şın ve ısıtma sistemlerinin etkisiyle kuruyabilir. Bu nedenle maskenizi seçerken cildinizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurun.

•  Seçtiğiniz maskeyi uygulamadan önce cildinizi temizleyin. Daha sonra ılık suyla durulayın ve mas­keyi uygulayın.

• Maskelerin çoğu ciltte 3 ile 10 da­kika arasında kalmalıdır. En iyi so­nucu alabilmek için talimattan dik­katlice okuyun.

• Eğer karma bir cildiniz varsa biri yağlı bölge ve diğeri kuru bölge ol­mak üzere iki maskeyi, ihtiyaç olan yerlere uygulayın.

DOĞAL BESLEYİCİLER

Doğal malzemelerle maske yapmak çok kolaydır ve etkili sonuçlar verebilir.

Avokado Ezmesi

Avokadolar kuru ciltler İçin mükemmel maskelere dönüşebilir. İçinde 14 mineralle birlikte antioksidan E ve A vitaminlerini bulundurur, Bir maske hazırlamak İçin bir avokadoyu ezin. Az miktarda badem yağı ekleyin ve karışımı yüzünüze sürün. Cildinizi beslemesi ve yumuşatabilmek için elinizden geldiğince uzun kalmasını sağlayın.

 

Yumuşak Yulaf Ezmesi Maskesi

Yağlı ciltler için çok iyi bir maskedir. Bu tarif tek bir kullanım İçindir ve hazırlandıktan hemen sonra uygulanmalıdır.

Malzemeler

15 mi süzme bal

1 yumurta sarısı

60 mil yulaf ezmesi

Küçük bir kâsede bal ve yumurta sarısını çırpın. Sonra yumuşak bir kıvam alabilmesi için yavaşça karıştırarak yulaf ezmesini dökün. Maskeyi yüzünüze ve boynunuza yayın ve 15 dakika bekletin. Ilık suyla durulayın ve cildinizin ıslaklığını alın.

Yulaf Ezmesi maskesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica