Kadın.Net

Hassas Ciltler İçin Rahatlatıcı Bakım

Hassas Ciltler İçin Rahatlatıcı Bakım

Hassas cilt, genellikle yapı bakımın­dan oldukça kalitelidir. Normalden daha kırmızı olabilir. Ürünlerden ve dış etkenlerden çok çabuk etkilene­bilir, aynı zamanda kırmızılık ve alerjilere eğilimlidir. Çene ve burun çevresinde damar çatlamaları göz­lemlenebilir. Hassasiyetin çok çeşit­li seviyeleri vardır. Eğer cildinizde uyguladığınız herhangi bir ürün ra­hatsızlık verebiliyorsa kaymaklı süt­le temizleyip gliserin ve gül suyun­dan meydana gelen bir solüsyonla nemlendirebilirsiniz. Bu uygulama, cildinizi rahatlatacaktır.

Hassas Ciltler İçin Rahatlatıcı Bakım

A1 Makyaj çıkartıcı ürününüzün da alerjik etki ya­ratmayan ürünlerden olmasına dikkat edin. Önce­likle rahatlatıcı bir göz temizleme ürünü kullanın. Bir pamuk yardımıyla gözünüzü temizledikten son­ra makyaj kalıntılarını da kulak temizleme çubuğuyla alın.

A 2 Yüz yıkama köpükleri ve sabunları yağ ve nem oranlarını etkileyip cildinizin daha da hassaslaşmasına neden olabilir, Bu nedenle daha hafif, alerjik madde İçermeyen losyonları tercih edin.

Hassas Ciltler

A 3 En hafif cilt tonikleri bile hassas cildinizin ele­mentlere karşı İhtiyacı olan doğal korumayı kırabi­lir. Bu nedenle tonikler yerine cildinizi ılık suyla canlandırın, Bu aynı zamanda cildinizde kalan los­yonun ve göz temizleme ürününün temizlenmesini sağlayacaktır.

A 4 Cildinizi kurulamak için yumuşak bir havluyla bastırın. Ovalamamaya dikkat edin çünkü bu cildi­nizi tahriş edebilir.

A 5 Cildinizin nemli kalması, güçlü ve esnek kalıp hassasiyet oluşturabilecek etkenlerden korunması açısından büyük önem taşır. Kuruluk, hassas cilt­lerin daha da rahatsız hissetmesine yol açabilir. Bu nedenle kokulu olmayan bir nemlendirici tercih edin.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica