Kadın.Net

Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Püf  Noktaları :
makyaj yapmadan öncen ilk dikkat edicemiz konu cildimizin temiz olmasına dikkat etmeliyiz ve cildimizi nemli tutmalıyız kuru bir cilde makyaj yapamayız yapsak bıle cildimizde makyaj hoş durmıyacaktır.
o yüzden cildimize en uygun nemlendirici kullanmalıyız. Makyaj yaparken ilk yapıcamız makyajda ilkönce göz altına kapatıcı uyguluyoruz ve daha sonrada cildimize uygun fondaten uyguluyoruz. Daha sonrada makyajımızın daha mat ve kalıcı kalması için pudra uygulamamız gerekir. Eğer cildimiz sorunsuz yani pürüsüz bir cildse sadece pudra kullanmamız yeterli olucaktır.
Göz kapağımızada pudra uygulamamız gerekir çünki göz kapamızın üzerinede far uygulıyacamız için daha öncesinden pudra uygularsak daha hoş olucaktır. Makyaj yaparken giydimiz kıyafetin renk tonunada uygun olmasına dikkat etmeliyiz.
örneğin kıyafetimizyeşil tonlarındaysa makyajımız kahve ve yeşil tonlarında yaparız far yaparken bakır tonların gölge yaparız daha sonra göz kapahımızın üstüne yeşil tonlarda kulana biliriz.

Makyaj Yapmanın Önemleri

göz lerimizin kir piklerin dibineyeşil kalem süreriz. Far ve kalem sürdükten sonrada kirpiklerimizede rimel sürmeyi ihmal etmeyelim rimel sürdümüz zaman gözlerimizde daha bir canlılık olucaktır. Makyaja muhakak bir allık yaparız.
ve daha sonrada pastel tonlarında ruj süreriz ve makyajımızı tamamlamış oluruz.Yaptığımız bu makyajı günlük hayatımızda kullana biliriz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica