Kadın.Net

Kuru Cilt İçin Kayısı Bakım Maskesi

Kuru Cilt İçin Kayısı Bakım Maskesi

Kuru ciltler için kullanılması gereken bakım ürünlerini seçerken dikkat etmeli. Kuru cildi olanlar losyon tarzı değil, krem tarzı ürünleri kullanmalıdırlar.

Nemlendirici özelliği çok yüksek olmalı gün içerisinde ekstra neme ihtiyaç duymamak için özellikle 24 saat nemlendirme sağlayan ürünlerden kullanabilirler.

Bunun yanı sıra özellikle cilt temizliğinde süt formatı ürünleri tercih etmeliler. Süt formatında ürünlerle cildi temizledikten sonra mutlaka ciltleri durulamalılar.

kuru ve hassas ciltlere bakım

Kuru cilt yağ seviyesinin az olduğu. Gözeneklerin tıkalı, cildin pul pul döküldüğü ve hızlı yaşlandığı bir cilt tipidir. Yazın cildi güneşten korumak için 15 yaşta dahil olmak üzere herkesin kolaylıkla hazırlayıp uygulayabileceği cilt maskeleri olarak, doğal meyvelerden elde edilen kayısı ve avokado maskelerini  kuru ciltler için maske olarak uygulayabilirler.

Kayısı maskesinden cildin antioksidan ihtiyacını karşılayabilir. Avokadodan ise E vitamini ve nen ihtiyacını karşılayabilir. Bu maskelerin hazırlanışı ve uygulaması oldukça kolaydır.

balli yuz maskesi Kuru Cilt İçin Kayısı Bakım Maskesi 6

Kayısı Maskesi:

Malzemeler:

Bir adet kayısı

Yarım tatlı kaşığı süt

Yarım çay kaşığı bal

Yulaf unu

images 52 Kuru Cilt İçin Kayısı Bakım Maskesi 7

Hazırlanışı ve Uygulaması:

Kayısıyı bir kasede eziyoruz. Üzerine yarım tatlı kaşığı sütü, yarım çay kaşığı balı ve bir tatlı kaşığı yulaf ununu ekliyoruz iyice karıştırıyoruz. Hazırladığımız maskeyi cilde uyguluyoruz yirmi ila yirmi beş dakika bekledikten sonra cildi duruluyoruz. Bu uygulamayı bir yada iki kere uyguluyoruz.

maske Kuru Cilt İçin Kayısı Bakım Maskesi 8

Avokado Maskesi:

Malzemeler:

Yarım olgun avokado

Bir tatlı kaşığı bal

Bir çay kaşığı bademyağı

avokado maskesi11 Kuru Cilt İçin Kayısı Bakım Maskesi 9

Hazırlanışı ve Uygulama:

Avokadoyu bir kaseye alıp iyice eziyoruz. Daha sonra içerisine bal ve badem yağını ekleyip karıştırıyoruz. Hazırladığımız maskeyi temiz cilde uygulayıp yirmi dakika bekledikten sonra duruluyoruz. Bu bakımı haftada iki kere tekrarlıyoruz.

 

avokado maskesi2 Kuru Cilt İçin Kayısı Bakım Maskesi 10

Kesinlikle sabun içerikli cildin ph seviyesini düşürecek ürünlerden mutlaka kaçınmaları gerekmektedir. Aksi takdirde bu cildin kuruluk problemini daha fazla arttırmaktadır. Yüz için asit içerikli cilde kendi hacminin bin katı fazlasında su tutma özelliği olan h. asit içerikli ürünler kullanabilirler. Onun dışında vücut içinde üre içerikli olan ürünleri kullanırlarsa ciltlerindeki problemleri azaltmış olurlar. Yüz için bütün bu önerilerimizi vücut içinde uyguladığınız takdirde kuruluk probleminin önüne geçilmiş olunur.

kuru ciltlere bakım maskeleri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica