Kadın.Net

Hamilelikte Doğru Beslenmenin Önemi

Hamilelikte Doğru Beslenmenin Önemi

Öncelikle doğru beslenme sadece hamilelik süresi değil yaşamın tamamında uyulması gereken bir kural olmalıdır. Kadınların en fazla dikkat etmesi gerektiği dönemleri hamilelik dönemleridir. Halk dilinde iki canlısın sen ye cümlesini artık rafa kaldırma zamanı geldi. Hamilelikte doğru beslenmek gereklidir anne ve bebek sağlığı için gebelik süresince beslenmek çok önemlidir. İlk aylarda oluşan düşüklerinde birçok insan da beslenme bozukluğundan kaynaklandığı yapılan araştırmalarda görülmüştür. Öncelikle anne adayının sigara kullanıyorsa kesinlikle bırakması gereklidir.
The pregnant woman
Günde iki tane düşüncesine girmeden tamamen elinden bırakmalı ve bebeği ile ilgili planlar ve araştırmalar yaparak sigara içeceği vakti geçirmelidir. Sigaradan kesin olarak uzak durması gereken anne adayı sigara içilen ortamlarda da bulunmaması gereklidir. Anne adayları doktoru ile bağlantıda olup neler yemesi gerektiği konusunda bilinçlenmelidir. Ekmek tüketimini anne adayları daha sağlıklı bir hale getirip günde sadece 2 dilim buğday ekmeği çeşitlerinden yemelidirler. Günlük meyve tüketimini aksatmadan almalı ve ceviz, badem gibi kuruyemişlerden de yemelidir. Kuruyemiş ve kuru meyveleri günlük beslenme programına anne adayları dahil etmelidir. Anne ne ile beslenirse o yönde bir hamilelik geçirir. Anne adayları kan yapıcı gıdaları bol bol tüketmeye özen göstermelidir. Erken saatte kalkarak taze meyve suyu içmeli ve öğün atlamadan beslenmesine dikkat etmelidir. Yanlış beslenme anne adayının sağlıksız bir hamilelik geçirmesine neden olur.
Sağlıksız beslenme ve hamilelikte sigara tüketimi doğum sürecinde olumsuzluklara neden olabilmektedir. Sağlıklı nesil ve sağlıklı bireyler için anne karnında doğru beslenme ile bebeğinizi yaşama hazırlamanız gereklidir. Doğru beslenme ile kilo almadan sadece gerektiği kadar alınan kilo ile hamilelik sürecini tamamlamış olursunuz. Hamilelik süresince alınan kilolar doktorun kontorolünde olmalı ve doğru beslenme ile alınması gereken kilo alınmalıdır. Fazla kilonuz var ve programlı hamilelik düşünüyorsanız mutlaka belli bir forma ulaştıktan sonra hamile kalın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica