Kadın.Net

Göz Rengine Göre Makyaj Teknikleri

Göz Rengine Göre Makyaj Teknikleri

Gözlerimiz kuşkusuz yüzümüzün en dikkat çekici yeri. Çünkü işlevi bakımından oldukça önemli bir yere sahip olan gözlerimiz, konuşmadan iletişim kurmamızı sağlıyor. Birde biz kadınlar da gözlerimizle ilgilenmeyi seviyoruz. Hele makyaj yapmayı seviyorsak işte o zaman göz makyajı ayrı bir önem kazanıyor. Ancak “her göze her makyaj gider mi?” sorusunu sormamız gerekiyor kendimize. Alacağımız cevap ise; “hayır gitmez” oluyor. Peki o zaman göz rengimize uygun makyaj yapmak istediğimizde hangi renkleri seçmeliyiz?

KAHVERENGİ GÖZLER İÇİN MAKYAJ TEKNİKLERİ

Kahverengi göze sahip insanlar çoğu zaman yeşil ya da mavi gözlü olmak isteyebilir. Benim de istediğim gibi. Ancak elden bir şey gelmiyor. Hem kahverengi gözlüler makyaj konusunda diğer renkli gözlere göre daha şanslı çünkü kullanabileceği renk yelpazesi geniş.

Far rengi olarak kayısı ya da şampanya rengi tonları ile doğallık sağlanırken, beyaz, bej ya da krem rengi farlar gözlerinize aydınlık katacak. Yeşil ve haki tonları kahverengi gözlerinize çok yakışacak. Siyah farda derin bakışlar için kullanabileceğiniz renkler arasında. “Ben dikkat çekici olacağım” diyorsanız da neon mavi ya da parlak yeşil kullanabilirsiniz. Kalem tercihinizi siyah, patlıcan moru ya da lacivertten yana kullanabilirsiniz. Ben yeşil gözü her daim çok sevdiğim için yeşil kalemde kullanıyorum ve kahverengiyle çok yakıştığını düşünüyorum. Kaçınmanız gereken sizi yorgun ve solgun gösterecek olan kahverengi olacaktır. Rimel tercihinizi de yoğun bakışlar için siyah, doğal bakışlar için kahverengi olarak belirleyebilirsiniz.

goz rengine gore go makyaji Göz Rengine Göre Makyaj Teknikleri 2

MAVİ GÖZLER İÇİN MAKYAJ TEKNİKLERİ

Mavi renkli gözleriniz zaten dikkat çekici özellikte olduğu için çok renkli makyajlardan uzak durmalısınız. Çünkü o zaman ortaya sadece bir renk skalası çıkıyor ve bu hem güzel olmuyor hem de karşınızdakileri yoruyor. Kahverengi tonları bu nedenle sizin için biçilmiş kaftan. Koyu çikolata, açık kahve ya da bej renkleri gözünüze çekicilik katacaktır. Dumanlı bakışlar için siyahı tercih edin. Gri ve gümüş tonları da güzel gözlerinizi dahada güzel gösterecektir. Kaçınmanız gereken kesinlikle fuşya ve yeşil renkleri. Göz kalemi tercihiniz; siyah, kahverengi ya da gri olabilir ancak koyu lacivertte gözünüzde sırıtmayacaktır. Rimel olarak yine yoğun bakışlar için siyah, doğal bakışlar için kahverengiyi tercih edin.

YEŞİL YA DA ELA RENGİ GÖZLER İÇİN MAKYAJ TEKNİKLERİ

Yeşil ya da güneşte yeşil olan gözlerinizle diğer renk gözlere göre daha derin bakışlara sahipsiniz. Bu yüzden altın ve bakır tonlarıyla bu bakışları daha da çekici hale getirebilirsiniz. Haki renkle beraber yeşil tonlarında bir farda size çok yakışacak. Dikkat çekici olmak istiyorsanız, parlak yeşil ve mor renk, doğal olayım diyorsanız kahverengi tonları kullanmalısınız. Kaçınmanız gereken renk ise mavi ve tonlarıdır. Çünkü amacımız gözümüze yakışan renkleri kullanmak. Mavi ise sizin gözlerinize kesinlikle yakışmayacak. Göz kaleminizi siyah, koyu kahverengi ya da griden yana kullanabilirsiniz. Koyu yeşilde güzel duracaktır. Rimel tercihiniz siyah ya da kahverengi olmalıdır.

SİYAH RENKLİ GÖZLER İÇİN MAKYAJ TEKNİKLERİ

Siyah renkte kahverengi gibi renk yelpazesinin geniş olduğu bir göz rengi. Siyah farlar derinlik için; beyaz, krem, bej rengi farları da aydınlık bir görünüm için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Siyah gözleriniz gümüş rengi ve lila tonlarıyla da oldukça hoş gözükecektir. Gölgelendirme yapmak için bordo, vişne çürüğü gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Göz kaleminizi siyahtan yana kullanırsanız, doğal ama derin bir bakış elde edersiniz. Yeşil, mavi ya da lacivert ile renkli ve belirgin bir görünümüz olacaktır. Rimel tercihiniz ise siyahtan yana olmalıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica