Kadın.Net

Göbek Çatlakları

Göbek Çatlakları

Vucutta oluşan karın çatlakları sebeplerinin en başında hamilelik ve aşırı kilo alıp vermedir. Bayanlar çatlak olmadan önce önlem alsalar çok daha doğru olacaktır. Çünkü çatlağın  sonradan giderilmesi oldukça zor ve maliyetli olabilmektedir. Çatlak olduktan sonra kesinlikle ameliyatsız buna çözüm mümkün değildir. Ama bazı yöntemlerle bunu en aza indirmek kişinin derisiyle ve cilt tipiyle alakalı olamkatadır.Tek kesin bir sonuç estetik karın ameliyatıdır. Bu yöntemler kesinlikle bu çatlaklardan kurtulmanız mümkündür. Estetik ameliyatta karın çevresi çizilir ve bu çizilen çatlak bölge derisi kesilip çıkarılır. Üstten göğüs altından deri gerdirilerek kasıklarda kalan deriye yeni bir göbek deliği açılarak dikilir. Ortaya daha düzgün pürüzsüz bir karın çıkar. Ameliyat genellikle hem maliyeti hemde korkusundan dolayı tercih edilmemektedir. Bu durumda en etkili yöntem olarak başka seçenekler aranır. Bu seçeneklerin içinde kremler mevcuttur. Krem uygulaması hamilelikte oluşan çatlaklar, aşırı kilo alıp verme sonucu oluşan çatlaklar için çok uygundur. Fakat sabır gerektiren bir uygulamadır. Kesinlikle düzenli kullanım şarttır.

Piyasalarda satışta olan bir çok markanın çatlak kremleri mevcuttur. Bu kremler düzenli ve sürekli kullanımda sonuçlar verebilmektedir. Çoğunlukta satılan kremlerin piyasada fiyat aralığı 50-60 dolar civarındadır. Günde bir ve ya iki kez düzenli uygulama yapmanız gerekmektedir. Uzun bir süreç gereklidir tedavinin iyi yanıt vermesi açısından. Bu tedavinin en çabuk cevap veren çatlak evresi daha yebi başlayan mor çizgilerin oluştuğu zamandır. Karın çatlağınız hızlı kilo alıp vermeden kaynaklanıyorsa buna krem tedavisi daha çabuk cevap vermektedir. Fakat hamilelik sonucu oluşan çatlaklara cevap biraz daha geç olmaktadır.

karında çatlaklar

Piyasada en çok giden 3 tane krem markası önereceğim:
1-Hametan
2-Acnelyse
3-Madecassol

Bu isimde bulunan bu 3 kremden birini seçip az miktarda hergün masaj yaparak uygularsanız ve düzenli olarak yaparsanız sonucu görürsünüz. Çok daha iyi sonuç için bu 3 kremi avuç içinde bir miktar sıkıp karıştırarak uyguladığınızda çok iyi sonuçlar göreceksiniz. Bu uygulamayı günde 3 defa tekrarlamanız yeterlidir. Vucudunuzun diğer bölgelerinde olan kırışıklıklar içinde bu karşımı uygulamanız mümkündür. Ortalama olarak 6 ay gibi bir sürede iyi bir sonuç almanız mümkündür. Hamilelik sonrası oluşan çatlakların tedavi süreci biraz daha uzun olmaktadır. Bu süreç bir yıl kadar bir zaman sonra gözle görülür şekilde düzelmeler göstermektedir.

Bu kremlerin arasında acnelyse ilacı çok iyi bir deri soyucu özelliktedir. bu 3 lüyü kullanırken mutlaka bu kremi daha az uygulamalısınız. Çok aşırı deri soyulmasına sebep olabilir. Soyulma özelliği ile deri soyulduğu için çatlak olan deri soyularak yerine yeni der görünmektedir. Hametan isimli kremde deride oluşan tahribatlara birebir çözümdür. Madecassol adlı kremde muhteşem bir nem veriyor cilde diğer kremlerin yaptığı soyma yenileme işleminden sonra bu kremde muhteşem nem vererek cildin sağlıklı olmasını sağlıyor. Bu uygulamarı günde en fazla 2 yada 3 defa tekrarlayın zira fazla uygulamalar da deride tahribata sebep olabilir. Dikkatli olun herşeyin fazlası zarer. Biraz sabırlı olmanız gereklidir. İyi bir sonuç için 6-12 ay beklemelisiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica