enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Bebeklere ve Çocuklara İlk Ne zaman Ayakkabı Giydirilmelidir ?

Bebeklere ve Çocuklara İlk Ne zaman Ayakkabı Giydirilmelidir ?
Henüz yürümeye başlamamış çocuklara sadece ayağını sıcak tutması amacıyla deriden ya da pamuklu bir kalın çorap giydirilmelidir yürümeye başlamamış çocuklara ayakkabı giydirilmesi pek tavsiye edilen bir durum değildir.
Ancak yürümeye yeni başlayan çocuklar için kullanılacak ayakkabıların esnek, burnu yuvarlak, cırt cırtlı olmasında fayda vardır. Bağcıklı da olabilir fakat mutlaka konçlu olması gerekmez. Ancak piyasadaki tüm ayakkabılarda mutlaka konç bulunmaktadır. Bunun ayak bileğini sarması hedeflenir fakat bir destek sağlamaz.
Ortopedik değil anatomik ayakkabılar tercih edilmelidir.Ayakkabının bileği ve bebeğinizin ayağını sarması önemlidir bu sayede daha rahat bir şekilde ilk adımlarını atabilir.Anatomik ayakkabılar bebeğinizin ayak anatomisine uygun olacağı için ayak sağlığı açısından da büyük önem taşımaktadır.Bazı anne ve babalar ortopedik ayakkabıları tercih ederler bunun sebebi ayak sağlığı ve yapısı bozuk çocukların cerrahi dışı yöntemlerle tedavi edilmesini sağlamaktadır.Eğer çocuğunuzun ayaklarında herhangi bir yapısal bozukluk fark ederseniz uzman bir doktordan yardım isteyip uygun ayakkabı türünü çocuğunuz için tercih edebilirsiniz.
bebek ve çocuklara ne zaman ne tür ayakkabılar giyindirilmeli
Kullanılan ayakkabının esnek ve deri olması çocuğunuzun ayak sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır.Bu göz ardı edebileceğiniz bir konu değildir.Bebekler doğduğu günden itibaren büyümeye ve gelişmeye başlarlar ve sağlığı açısından alacağınız karalar çok önemlidir gelişme dönemlerinde uygun ayakkabıyı tercih etmediğiniz takdirde ilerleyen yaşlarında sağlığı açısından sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Spor ayakkabı tarzında bir ayakkabı tercih edecekseniz eğer esnek ,cırt cırtlı yada bağcıklı ve iç kısmında bombesi olmasına özen göstermelisiniz.Bu tür ayakkabıların hiçbiri ortopedik değildir, anatomiktir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica